EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Sakin Seyir – Yel Eser

Sakin Seyir – Yel Eser

“Metin Tapkı” ve “Hüseyin Ak”’dan oluşan “Sakin Seyir”in 12 şarkıdan oluşan yeni albümü “Yel Eser” tüm dijital platformlarda yayında!

Tüm müzisyenlerin evlerinden katılmasıyla oluşturulan albümdeki şarkıları Aslı Vuslateri, Caner Ünal, Çağrı Çetinsel, Meli ve Nilüfer Çakmak konuk solist olarak seslendiriyor.

Albümde, kentli bir münzevinin penceresinden gördüklerinin anlatıldığı tüm şarkı sözlerini Metin Tapkı yazmış. Müzikler ise Metin Tapkı, Abdullah Selçuk ve Caner Ünal’a ait.

Albüm, bir yandan pandemi sürecinde işsiz ve moralsiz kalan müzisyenlerin insanca yaşama koşularına bir nebze de olsa katkı yapmayı amaçlarken, diğer yandan da tarihe bir not düşüyor. Geldik, söyledik, gidiyoruz!

Albüme enstrümanlarıyla katkı sunan müzisyenler alfabetik sırayla, Başar Ünsal (Piyano), Bora Gürel Klezmez (Keman), Burak Yetgin (Akustik Gitar), Can Tüzün (Bateri), Fırat Deniz Haznedaroğlu (Keman ve Klavye), Gencay Kıymaz (Bateri), Gökçen Gazezoğlu (Bas Gitar), Güven Şancı (Bateri), Hüseyin Ak (Elektrik ve Akustik Gitar), Murat Emre (Elektrik Gitar), Özgür Atasoy (Alto Sax, Flüt ve Trompet), Poyraz Kılıç (Bas Gitar)’dan oluşuyor. Mix ve mastering, bir şarkıda Başar Ünsal, iki şarkıda Eric van de Lest ve diger şarkılarda Metin Tapkı tarafından yapılmış.

Aslı Vuslateri: “Başımı pencereden uzatmış yeşile, kuşa, ağaca ve hatalarıma teşekkür ederken Metin Tapkı’nın mesajı yansıdı telefonumun ekranına. Davetin zamanlaması ve niyetin güzelliği ile sanılıp sarmalandım, kucaklandım, tereddüt etmeden kabul ettim projeye dahil olmayı. Hiçbir şey “olmak” ile bir derdi olmayan iki insanın niyeti “şarkımda sesini duymak istedim” cümlesi ile onurlandı. Ses olsun, düş olsun, aşk olsun. Toplasın dağılmış yüreklerimizi, Sakin Seyir’de “bir” olsun.”

Caner Ünal: “Merhaba, Sakin Seyir’e pandemi döneminde sevgili Metin Tapkı’nın internet üzerinden samimi ve nazik davetiyle katıldım. Bir kere en başta gerçekten her anlamda şahane bir ekip, kimsenin aşırı ego, kibir gibi saçma problemleri yok. İkincisi, dertleri yalnızca müzik yapmak olan insanlar. Üçüncüsü hatta benim için en önemli şarkılarında kendime ve yaşadığım múnzevi hayata dair çeşitli, çok sesli manzaralar olmasıdır. Katkısı olan herkesin emeklerine, yüreklerine sağlık. Bolca konserlerle de müzikseverlerle buluşması dileğiyle”

Çağrı Çetinsel: “1997 yılında, yine kasetçi raflarını didiklediğim bir gün “Kırmızı Balon” isimli bir grubu fark ettim. “Keyifli Şarkılar” isimli bu güzel albüm Metin Tapkı’yı tanımama da vesile oldu. Yıllar geçti. Metin Tapkı bu sefer Sakin Seyir’le belirdi ve yine çok büyük keyif verdi. Sakin Seyir’in yeni projesi için Metin Abi’nin bana yaptığı teklif benim için büyük mutluluk ve onur oldu. Seve seve ve heyecanla kabul ettim teklifini ve ne mutlu bana ki bu albüme ses verebildim. Metin Tapkı’ya, Sakin Seyir’e ve dinleyicilerine saygılarımla.”

Meli: “Hiç tanımadan, bilmeden, bir karantina akşamı dostum Hüseyin Ak aracılığı ile Metin Abi’den bir mesaj geldi. O anda müzisyene sorulacak en güzel soru nedir bilir misiniz? “Müzik yapar misin?” Hele bir üstat sorarsa. Bu projeye “emir telakki ederim” diyerek dahil oldum. Çünkü müzik her şeyden değerli ve her yarayı iyileştirir. Sizlere de iyi gelir umarım.”

Nilüfer Çakmak: “Bu projeye Metin Abi’nin teklifiyle katıldım ve yazdığı şarkılar o kadar beni anlatıyordu ki söylemekten büyük bir keyif aldım, bu projenin içinde olmaktan çok mutluyum ve hayata dair hep birlikte güzel bir iz bıraktığımızı hissediyorum

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*