EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genel / Santilitre – Monologues of a Technophile

Santilitre – Monologues of a Technophile

Günümüz dünyasında, insan yaşamının pek çok yönü, teknolojik gelişimin sürekli değişen özelliği ile şekillenmektedir. Bu dijital pelerin hem iyi hem de kötü olarak yaşam algımızı nasıl etkilediği büyüleyici bir konudur. Bu EP, Santilitre’nin kısıtlı ve kapalı bir çemberde kendini sonsuz monologlar dizisi şeklinde tanımlamaya çalışan bir teknoloji meraklısına karşı kişisel bakış açısını içermektedir.

EP’nin odak parçası NONO’da sanatçı sert ritimler ve yarattığı ses duvarıyla müzikal bir ambiyans yaratmayı hedefliyor. Parçanın ismi, performans alanını kompozisyonlarının bir parçası olarak kullanan avangard besteci Luigi Nono’dan geliyor. Santilitre, benzer bir bağlantı kurarak yarattığı renk paleti ile dinleyicinin zihninde görsel bir dünya yaratmayı amaçlıyor. Parçanın her bölümü kendini sonsuza dek yenileyen bir şehrin kısımlarını temsil ediyor.

Ugur Can Akkaya released his first solo work ‘Monologues of a Technophile’ as avosync’s 17th release at 15th January by his alias ‘Santilitre’. Santilitre’s music is mainly a blend of electronica and sound art genres incorporating overly saturated sounds, harsh musical gestures, glitch effects, and a combination of rigid rhythmical elements.

 

Mix: Onur Güngör
Master: Gurur Gelen
Album Art: Melis Keskin

 

Avosync:

2017’den bu yana İstanbul’da faaliyet gösteren avosync, görsel sanatçılar ve müzisyenlerden oluşan, ‘diy’ anlayışıyla harekete geçen, iyi elektronik müziğe adanmış bir kolektif ve plak şirketidir.

 

 

 

Günümüz dünyasında, insan yaşamının pek çok yönü, teknolojik gelişimin sürekli değişen özelliği ile şekillenmektedir. Bu dijital pelerin hem iyi hem de kötü olarak yaşam algımızı nasıl etkilediği büyüleyici bir konudur. Bu EP, Santilitre'nin kısıtlı ve kapalı bir çemberde kendini sonsuz monologlar dizisi şeklinde tanımlamaya çalışan bir teknoloji meraklısına karşı kişisel bakış açısını içermektedir. EP’nin odak parçası NONO’da sanatçı sert ritimler ve yarattığı ses duvarıyla müzikal bir ambiyans yaratmayı hedefliyor. Parçanın ismi, performans alanını kompozisyonlarının bir parçası olarak kullanan avangard besteci Luigi Nono’dan geliyor. Santilitre, benzer bir bağlantı kurarak yarattığı renk paleti ile dinleyicinin zihninde görsel bir dünya yaratmayı amaçlıyor. Parçanın…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*