EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Şeyma Özbay – Smyrna / Arpej Yapım

Şeyma Özbay – Smyrna / Arpej Yapım

İzmir’i Bir De Şeyma Özbay’ın Smyrna’sında Dinleyin!

Tarih boyunca çağdaş, özgür ve dişi yönüyle öne çıkan Ege’nin incisi İzmir’i bir de Şeyma Özbay’ın Smyrna’sında dinleyin!

Güçlü vokaliyle uzun yıllardır funk, caz, soul, rock ve pop türlerini başarıyla temsil eden Şeyma Özbay; yepyeni konsept albümü Smyrna’da İzmir’i ve İzmir’in hikayelerini yepyeni şarkılarla ve bu kez bir kadın gözüyle farklı bir pencereden bakarak anlatıyor.

Müzisyen; 8 şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümü SMYRNA’da; söz, müzik ve vokallerin yanı sıra, düzenlemeler, piyano ve kayıtları da üstleniyor.

Şeyma Özbay; antik dönemden bugüne İzmir’i ve İzmir’in öne çıkan en güzel, en şanlı hikayelerini bu kez bir kadın, bir anne ve bir çocuğun gözünden bambaşka bir bakış açısıyla en naif, en kırılgan haliyle anlatıyor.

 

Hakkında

1993 yılında girdiği İZDOB Çocuk Korosu’yla başlayan müzikal yolculuğunu 1997’den itibaren ortaokul, lise ve üniversite süresince İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümünde aldığı eğitimle devam ettiren Şeyma Özbay, güçlü vokaliyle uzun yıllardır funk, caz, soul, rock ve pop türlerini içeren repertuvarıyla başta İzmir olmak üzere pek çok şehirde alternatif sahnelerde performanslarına devam ediyor.

Şeyma Özbay’ın tüm söz ve müziklerin kendine ait olduğu çıkış albümü “Zaman”; 2017 yılında Arpej Yapım etiketiyle tüm dijital platformlarda ve CD formatında müzik marketlerde yerini aldı. 5 şarkılık albümün “Herkes Konuşur”, “Dört Duvar” ve “Aşk Milyonda Bir” olmak üzere 3 şarkısı kliplendirildi.

Müzisyenin yine söz ve müziği kendine ait olan ingilizce elektronik türdeki single çalışmaları “Orpheus”; ve “Karma” video klipleri ile Arpej Yapım etiketiyle dinleyenlerle buluştu.

Müzisyenin 8 şarkıdan oluşan 2. studyo albümü “Smyrna”da; söz, müzik ve vokallerin yanı sıra, düzenlemeler, piyano ve kayıtları da üstlendiği bu konsept albümde, İzmir’i, İzmir’ in hikayelerini yepyeni şarkılarla ve bu kez bir kadın gözüyle farklı bir pencereden bakarak anlatıyor.

 

 

 

İzmir’i Bir De Şeyma Özbay’ın Smyrna'sında Dinleyin! Tarih boyunca çağdaş, özgür ve dişi yönüyle öne çıkan Ege'nin incisi İzmir'i bir de Şeyma Özbay'ın Smyrna'sında dinleyin! Güçlü vokaliyle uzun yıllardır funk, caz, soul, rock ve pop türlerini başarıyla temsil eden Şeyma Özbay; yepyeni konsept albümü Smyrna’da İzmir'i ve İzmir'in hikayelerini yepyeni şarkılarla ve bu kez bir kadın gözüyle farklı bir pencereden bakarak anlatıyor. Müzisyen; 8 şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümü SMYRNA'da; söz, müzik ve vokallerin yanı sıra, düzenlemeler, piyano ve kayıtları da üstleniyor. Şeyma Özbay; antik dönemden bugüne İzmir'i ve İzmir'in öne çıkan en güzel, en şanlı hikayelerini bu kez bir…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*