EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Vedat Sakman – 50 Yılın Senfonik Öyküsü / Resital Sanat Yapım

Vedat Sakman – 50 Yılın Senfonik Öyküsü / Resital Sanat Yapım

50. Sanat yılını senfoni orkestrası eşliğinde özel bir konser projesi ile kutlayan Vedat Sakman’ın Caddebostan Kültür Merkezi performansının kayıtları Resital Sanat Yapım, GRGDN Müzik ve the state51 Conspiracy iş birliğiyle 2 Temmuz’da yayınladı.

21 Nisan’dan itibaren, bu unutulmaz konser performansının her hafta bir şarkısı yayına giriyor. Arka arkaya yayınlanacak olan “Süreyya”, “Tut Şunun Ucunu Götürelim Abi” ve “Yaşamın Gözlerin Kadar Güzel Olsun” parçaları ile “50 Yılın Senfonik Öyküsü” albümü tamamlanmış olacak.

Vedat Sakman’ın müzikal yolculuğunda klasikleşmiş eserlerinin yer aldığı bu albüm bize sanatla geçen 50 altın yılın şahane bir özetini sunuyor.

İmza attığı yüzlerce besteyle Türkiye müzik tarihi için tartışılmaz bir öneme sahip olan Vedat Sakman’ın kariyerine ışık tutan “50 Yılın Senfonik Öyküsü (Live at Caddebostan Kültür Merkezi)” albümünün parça listesi şöyle:

 

 

50. Sanat yılını senfoni orkestrası eşliğinde özel bir konser projesi ile kutlayan Vedat Sakman’ın Caddebostan Kültür Merkezi performansının kayıtları Resital Sanat Yapım, GRGDN Müzik ve the state51 Conspiracy iş birliğiyle 2 Temmuz’da yayınladı. 21 Nisan’dan itibaren, bu unutulmaz konser performansının her hafta bir şarkısı yayına giriyor. Arka arkaya yayınlanacak olan “Süreyya”, “Tut Şunun Ucunu Götürelim Abi” ve “Yaşamın Gözlerin Kadar Güzel Olsun” parçaları ile “50 Yılın Senfonik Öyküsü” albümü tamamlanmış olacak. Vedat Sakman’ın müzikal yolculuğunda klasikleşmiş eserlerinin yer aldığı bu albüm bize sanatla geçen 50 altın yılın şahane bir özetini sunuyor. İmza attığı yüzlerce besteyle Türkiye müzik tarihi için tartışılmaz…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*