EDİTÖRDEN
Anasayfa / Yazarlar

Yazarlar

Yazar Hakkında

Kadri Karahan

25 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2000 yılında İşletme mezunu oldu. Bir dönem tiyatro ile ilgilendi, söz ve beste çalışmaları yaptı. Kişisel web sitesi www.kadrikarahan.net başta olmak üzere çeşitli internet sitelerinde şiirlerine, yazılarına, müzik ve edebiyat içerikli söyleşilerine yer verdi. Gazeteler, dergiler için de özel çalışmalar yaptı. Çeşitli mekanlarda şiir akşamları hazırladı ve sundu ve bazı müzisyen arkadaşlarının konser organizasyonlarını gerçekleştirdi. “Ben Bu Filmde Kadri Karahan’ı Oynuyorum” isimli ilk şiir kitabı Mayıs 2008 tarihinde Liman Yayıncılık etiketi ile proje kitabı “Akustik Şiirler” ise 2013 yılında Esen Kitap etiketi ile yayınlandı. Birsen Tezer (İkinci Cihan), Neslihan Engin’in (Yara) ve Kent Şarkıları & İlkay Akkaya’nın (Bir Gökyüzü Çiz), Aida Nadeem (Geçerken) albüm kapaklarını fotoğrafladı ve ilk kişisel fotoğraf sergisini (Akustik Fotoğraflar) 2015’in Aralık ayında açtı.

Kadri KarahanKadri Karahan

Yazar Hakkında

F.Gül Yanık

14 Ocak 1981 İstanbul doğumlu. İlk kitabı “Kayıp Cennetin Masalı” 1998’de yayınladı. Kazandığı burs ile girdiği Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında iki sene boyunca aldığı tiyatro dersleri ile Türkiye’nin çeşitli üniversite sahnelerinde sergilenen oyunlarda rol almaya başlayınca 7 yıl süren radyoculuk serüvenine ara verdi. Hentbol oyunculuğu yaptı ve 9 sene boyunca lisanslı oynadı. “Acının Rüyaları Beyaz” isimli ikinci şiir kitabı 2012’de yayımlanırken, şiirlerinin yanı sıra şarkı sözleri yazıp ve besteler de yapmaktan geri durmadı. Gitar çaldı ve boş zamanlarını cıngıl yaparak, metin yazarlığı yaparak değerlendirdi. Kadri Karahan ile birlikte çeşitli şiir gecelerine imza attı, sahne sunumları gerçekleştirdi. Yine uzun bir süre www.kadrikarahan.net adresinde “Müzisyen” isimli köşesinde çok değerli isimlerle söyleşiler gerçekleştirdi.

F.Gül Yanık

Yazar Hakkında

Zeki Çelik

İstanbul doğumlu. Siyasal bilgiler fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimini bitiremeden kendini aktif siyasetin içinde buldu. İlçe-il yönetim kurulu üyeliği – parti merkez disiplin kurulu üyeliği yaptı. Çeşitli kamu hizmetlerinden sonra Bayrampaşa Belediyesinde protokol müdürü daha sonra özel kalem müdürü olarak görevlerine devam etti. Birçok sivil toplum kuruluşların içinde değişik alanlarda görev aldı. Uzun bir süre çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde şiirlerini yayınladı. “Benim Babam Bir Gemiydi” isimli bir fanzin çalışması gerçekleştirdi. www.kadrikarahan.net adresinde “Şairhane” / “Zeki Çelik Söyleşileri” başlıkları altında edebiyatın önemli isimlerini konuk etti. Yine çeşitli mekanlarda birçok edebiyat etkinliğine imza attı. “Tiyatro 3” ekibinin de bir üyesi ve bu ekiple “Kocasını Pişiren Kadın”, “Kadınlar, Filler ve Saireler” isimli oyunların da hayata geçmesinde aktif rol oynadı.

Zeki Çelik

Yazar Hakkında

Burak Abatay

01 Nisan 1992’de İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve liste öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü kazandı. Üniversitenin Kültür Sanat Topluluğu’nun kurucuları arasında yer aldı. Ayrıca BirGün gazetesinde köşe yazıları ve kültür-sanat alanında farklı isimlerle söyleşileri, bazı dergi ve fanzinlerde ise şiir ve öyküleri yayınlandı.

Bora AbatayBora Abatay