EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Emre Azaklar – Çok Geç

Emre Azaklar – Çok Geç

 

2015’de cansız bedeni sahile vurmuş şekilde bulunan göçmen Aylan bebeğin gözünden bakıyor “Çok Geç”.

Tüm dünyanın unutamadığı o fotoğraf Emre Azaklar’ ın da hafızasına kazınmış. Daha önce kaydettiği bir melodi üzerine şarkı sözlerinin bir anda kağıda döküldüğünü belirtiyor. Şarkının melodisi ve ruhu Aylan’ın yaşadıklarını hissettirmeye, sözleri ise dinleyiciyi soru sormaya ve empati kurmaya davet ediyor. “Çok Geç” duygusal bir şarkı olmasıyla birlikte dinamik bir yapıya sahip. Aynı zamanda rock müziğin gücünü de içinde barındırıyor. Son olarak şarkının son ölümünde yapılan vokal otomasyonu bir anlam barındırıyor. Anlamını bulmak ve hissetmek ise dinleyiciye bırakılmış. Şarkının aranjörlüğünü Uğur Onatkut üstlenirken, klibin yönetmen koltuğunda Erinç Durlanık oturuyor.

Daha önce yayınladığı şarkılar ile “Çukur”, “Erkenci Kuş” dizilerinde de dinlediğimiz Emre Azaklar’ın sekizinci teklisi olacak ‘Çok Geç’.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=0VeNySMPWDA&ab_channel=EmreAzaklar   2015'de cansız bedeni sahile vurmuş şekilde bulunan göçmen Aylan bebeğin gözünden bakıyor "Çok Geç". Tüm dünyanın unutamadığı o fotoğraf Emre Azaklar’ ın da hafızasına kazınmış. Daha önce kaydettiği bir melodi üzerine şarkı sözlerinin bir anda kağıda döküldüğünü belirtiyor. Şarkının melodisi ve ruhu Aylan'ın yaşadıklarını hissettirmeye, sözleri ise dinleyiciyi soru sormaya ve empati kurmaya davet ediyor. "Çok Geç" duygusal bir şarkı olmasıyla birlikte dinamik bir yapıya sahip. Aynı zamanda rock müziğin gücünü de içinde barındırıyor. Son olarak şarkının son ölümünde yapılan vokal otomasyonu bir anlam barındırıyor. Anlamını bulmak ve hissetmek ise dinleyiciye bırakılmış. Şarkının aranjörlüğünü Uğur Onatkut üstlenirken, klibin yönetmen koltuğunda Erinç Durlanık oturuyor. Daha önce yayınladığı…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*