EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Müzik Ekspres 4 Yaşında

Müzik Ekspres 4 Yaşında

Her gün yeni albümlerle, yeni şarkılarla, yeni kliplerle karşı karşıyayız. Bu büyük piyasa içinde maalesef birçok müzisyen ve yaptıkları çalışma hak ettiği yeri alamıyor. Birçok isim de hak etmediği yeri artık nasıl başarıyorsa alıyor ve önlerde boy göstermeyi başarıyor. Garip bir dengesizlik hali ama maalesef durum bu. Radyolar, TV’ler ve çeşitli sosyal medya platformları ancak gücü olanların yanında yer alıyor. Albümün istediğin kadar iyi olsun parayı bastırmadığın sürece seni tanımıyorlar.

Tamam popüler piyasaya oynamadık (bu yüzden sosyal medyada popüler isimlerden gelen çiçekleri, süsleri edinemedik, şekerleri, çikolataları yiyemedik ve bunları sizlere gösteremedik, birçok albüm tanıtımına davet edilmedik vs.), hiç reklam almadık, kazanç elde etmedik (bazı müzik sitelerinin bile haberleri / bültenleri geçmesi için beklenti içinde bunu da biliyoruz, gözümüz olmadı), Adımız sanımız öne çıkmadı ve belli sayıda takipçimiz oldu, takipçi satın alıp kendimizi kandırmadık.

Ama tüm bunlara rağmen mutlu bir şekilde yolumuza devam ettik. Müzisyen dostlarımızla bire bir iletişimler kurduk, söyleşilerimizi maillerle yaptık ve her biri bize vakit ayırıp tek tek yazdı. Az ama öz kabul ettiğimiz samimi müzik şirketlerinin ve değerli basın danışmanlarının / menajerlerin de destekleri üzerimizdeydi. Bu onların işi tabi ki olacak, olmalı demeyin, burnundan kıl aldırmayanlar var. Dünya starlarının bile basın danışmanları gününde dönerken yanıtsız kalan onlarca iletimizi biliriz. Birçok konser mekanı bizi en güzel şekilde ağırladı, çekimler ve  kulis yapmamıza izin verdi. Özetle biz yanımızda olan herkese çok teşekkür ederiz, her şekilde sizlerle bu yolculuğu paylaşmak keyifti.

Yolumuza gücümüzce devam edeceğiz elbette. Bize gelen her yanıta yoruma içtenlikle dönüş yaptığımızın ve bir şekilde sayfalarımızın sizin de olduğunun altını çizeriz. Sadece çalışmalarınızla değil fikirlerinizle, görüşlerinizle de yanımızda olun lütfen ve elbette paylaşımlarınızla da.

Bir parça içimizi döktükten sonra dördüncü yılımıza sessizce merhaba diyoruz özetle, aslında sadece bunu yazmak için gelmişken bir parça da içimizi döktük işte. Bir de böyle genel konuşuyorum ama gerçekten manevi desteklerini yakından hissettiğim insanları da dahil ediyorum ailemizin içine onun için. Yoksa arada başa çıkamadığım durumlarda desteğini aldığım, siteyi birlikte hayata geçirdiğim Ersan var bir de ben künyede. Sevgiyle …

Kadri Karahan

 

 

 

Her gün yeni albümlerle, yeni şarkılarla, yeni kliplerle karşı karşıyayız. Bu büyük piyasa içinde maalesef birçok müzisyen ve yaptıkları çalışma hak ettiği yeri alamıyor. Birçok isim de hak etmediği yeri artık nasıl başarıyorsa alıyor ve önlerde boy göstermeyi başarıyor. Garip bir dengesizlik hali ama maalesef durum bu. Radyolar, TV’ler ve çeşitli sosyal medya platformları ancak gücü olanların yanında yer alıyor. Albümün istediğin kadar iyi olsun parayı bastırmadığın sürece seni tanımıyorlar. Tamam popüler piyasaya oynamadık (bu yüzden sosyal medyada popüler isimlerden gelen çiçekleri, süsleri edinemedik, şekerleri, çikolataları yiyemedik ve bunları sizlere gösteremedik, birçok albüm tanıtımına davet edilmedik vs.), hiç reklam almadık, kazanç…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*