EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / 3. Yıla Özel OnAir Sahne

3. Yıla Özel OnAir Sahne

3 yıl önce bağımsız müziğe ve bağımsız müzisyenlere destek olmak amacıyla yola çıkan OnAir Sahne bu süreç içinde sektörün de yeniden yapılanmasını sağladığı birçok öncü girişimde bulundu.

Kendisini de devamlı yenileyen ve geliştiren platform, bağlantıya geçen müzisyenlerin ihtiyaç hissettiği konularda destek vermeye çalışmaktadır.

Yayımını üstlendiği şarkılarınsa gerektiğinde cover tasarımından, PR çalışmalarına, editör liste sunumlarından, özel liste bağlantılarına ve etkin sosyal medya hesaplarında bunlara yer vermeye kadar müzisyeni ve şarkıyı tanıtmak için yapılabilecek her şeyi yapmaya çalışan vizyonu sahibi bir platform.

3 yıl içinde 70’i aşkın müzisyenle 200’e yakın şarkı yayımlayan OnAir Sahne, bu sene itibarıyla yeni şarkılar dışında daha önce yayımladığı şarkılardan oluşan compilation albüm serilerine ağırlıklı olarak devam edecek.
Bu albümlerden bir tanesi de oluşumun kuruluşunun 3. Yılına denk gelen 17 Aralık tarihinde müzikseverlerle buluştu.

Albümün uzun bir hikayesi var aslında; tüm sene boyunca yer alacak konsept albüm serileri ve bu albümde yer alacak şarkılar basın mensuplarıyla müzisyenlerin destekleri alınarak oluşturuldu. Albüm çıkmadan hemen öncesinde ise 15 Aralık’ta da Google Meet üzerinden gerçekleşen dinleme partisi organize edildi. Online partiye çok sayıda basın mensubu, müzisyen ve OnAir Sahne ekibi katıldı.

Müzik Ekspres ailesi olarak OnAir Sahne’yle nice yıl buluşmayı diliyoruz.

 

OnAir Sahne 3. Yıl compilation albümde yer alan isimler ve şarkıları şöyle:

Egemen Erdoğan – Hayat Kazansın
Hasan Azze – Terzi
Samet Serhat – Yok Sen Gibi
Anıl Kaplanoğlu, RAVEN – Modern Hapis
Murat Özel – Her Şey Elinde
Erinç – Karalar
Barış Çapkın – Kaybolsam da
Narda Afrika – Dün Gece Nerelerdeydin
Kutlay Uyar, Ezgi Pekel – Daha Fazla Silinmeden
Doğan Ür – Sevsem Yeniden
Uğur Bozdağ – Uçurumlar
Kayıp Nesil – En Güzel Günüm
Efe Dikmen – Git
Ekin Tutkun – Aklım Karışıyor
Eyüp Bağdat – Affedemem

Albümün dikkat çeken kapak tasarımı ise Mikail Erdem Biçici tarafından yapıldı.

 

 

3 yıl önce bağımsız müziğe ve bağımsız müzisyenlere destek olmak amacıyla yola çıkan OnAir Sahne bu süreç içinde sektörün de yeniden yapılanmasını sağladığı birçok öncü girişimde bulundu. Kendisini de devamlı yenileyen ve geliştiren platform, bağlantıya geçen müzisyenlerin ihtiyaç hissettiği konularda destek vermeye çalışmaktadır. Yayımını üstlendiği şarkılarınsa gerektiğinde cover tasarımından, PR çalışmalarına, editör liste sunumlarından, özel liste bağlantılarına ve etkin sosyal medya hesaplarında bunlara yer vermeye kadar müzisyeni ve şarkıyı tanıtmak için yapılabilecek her şeyi yapmaya çalışan vizyonu sahibi bir platform. 3 yıl içinde 70’i aşkın müzisyenle 200’e yakın şarkı yayımlayan OnAir Sahne, bu sene itibarıyla yeni şarkılar dışında daha önce…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*