EDİTÖRDEN
Anasayfa / [PARANTEZ] / Atari Kasedi

Atari Kasedi

Grubun temelleri ilk olarak, 2012 yılında üniversiteden arkadaşım Eren Anıl ile tanışmamdan sonra atıldı. Eren Anıl birçok enstrümanı çalabilen ve bunların yanı sıra sesi de güzel olan bir arkadaşımdı. Biz onunla beraber, onların öğrenci evinde çalıp eğleniyorduk. Daha sonra ben yazdığım iki üç sözü Eren Anıl ile paylaştım, onları besteledik. Ama sadece akustik olarak besteledik. O zamanlar kendimize “Öğrenci Evi Çalgıcıları” diyorduk.

Daha sonra bu akustik, akustik dediysem de gitar çalarken telefonla kaydettiğimiz, şarkıları elektronik ortama dökmeyi teklif ettim. Şarkıları biriktirelim hep beraber kaydedelim, YouTube’a atmayalım, diye tartışmalar yaşanırken aramızda, ilk şarkımız olan “Sayfalardaki Çay Lekeleri” kaydedildi. O zaman için bizi heyecanlandıran bu kaydı, her ne kadar bu konu hakkında tartışmış olsak da, YouTube’a yükledik. Adımıza da “Atari Kasedi” demeyi uygun gördük. Çünkü ikimiz de eskiyi, çocukluğu delilercesine özleyen insanlardık. O zaman biz de çocukluğun bir parçası olabiliriz dedik.

Elektronik kayıt alma ve Youtube’a atma işi Anıl’ın kafasına yattıktan sonra kayıtlar birbirini takip etti, ta ki ikimiz de farklı dönemlerde, farklı şehirlere Erasmus’a gidene kadar. Koskoca bir sene ayrı kaldık Anıl ile. Hem de tamamıyla saçma sapan ve yanlış tercihler yapmamızdan dolayı.

Erasmus’tan döndükten sonra Atari Kasedi daha büyümüş bir halde geri döndü. Ayağımızın tozuyla iki defa radyo programına katıldık. Birkaç yerden sahne için teklif aldıysak da iki kişi olmamızdan dolayı sahne işine dahil olamadık.

Üniversitenin son yılında Atari Kasedi ara sıra üç veya dört kişi olsa da yine özü olan iki kişiye dönüyordu. Mezuniyetten sonra da grubumuza benim liseden eski arkadaşım olan Sezai dahil oldu. Eren Anıl’ın memleketi olan Ankara’ya dönmesinden sonra Atari Kasedi yine iki kişi olarak yoluna devam etti. En büyük hayalimiz olan Mario’ya şarkı yazmayı da bu sene içinde gerçekleştirdik. “Prensesi Kurtaracağız” adlı şarkımız tamamiyle Mario için yazılmış ve bestelenmiştir.

Grubunuzun adı Atari Kasedi ise Mario olmadan bir Atari asla tamamlanamaz.

Sezai ile beraber yeni şarkıları kaydettik, birçok sahnede yer aldık ve şimdi Buğra da grubumuza dahil oldu. Üç kişilik koskocaman bir kadro ile Atari Kasedi varlığını sürdürüyor.

 

Mustafa İlhan ULUKAPI – Bass Gitar

Sezai ÜNVER – Vokal / Gitar

Buğra ÇEVİK – Bateri

 

 

 

 

ve daha fazlası için

Youtube

Grubun temelleri ilk olarak, 2012 yılında üniversiteden arkadaşım Eren Anıl ile tanışmamdan sonra atıldı. Eren Anıl birçok enstrümanı çalabilen ve bunların yanı sıra sesi de güzel olan bir arkadaşımdı. Biz onunla beraber, onların öğrenci evinde çalıp eğleniyorduk. Daha sonra ben yazdığım iki üç sözü Eren Anıl ile paylaştım, onları besteledik. Ama sadece akustik olarak besteledik. O zamanlar kendimize “Öğrenci Evi Çalgıcıları” diyorduk. Daha sonra bu akustik, akustik dediysem de gitar çalarken telefonla kaydettiğimiz, şarkıları elektronik ortama dökmeyi teklif ettim. Şarkıları biriktirelim hep beraber kaydedelim, YouTube’a atmayalım, diye tartışmalar yaşanırken aramızda, ilk şarkımız olan “Sayfalardaki Çay Lekeleri” kaydedildi. O zaman için…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*