EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / “Burada Müzik Var” Notları – 03 / Zuhal Olcay, Çiğdem Erken, Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Halil Sezai, Fırat Tanış, Mert Fırat

“Burada Müzik Var” Notları – 03 / Zuhal Olcay, Çiğdem Erken, Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Halil Sezai, Fırat Tanış, Mert Fırat

Kasırganın falan gelmediği ama Moda Kayıkhane kelimenin tam anlamı ile yıkıldığı, müzik severlerin uzun süre etkisinden kurtulamayacağı bir geceydi.

Üç saatlik bir uykuyla ve tüm gün başka bir etkinliğin içinde yer almam ile geçen günün akşamı sevgili Behlül Üçışık’la birlikte yeniden Moda’ya doğru yola koyulduk. Sahnede ilk olarak Ayşe Tütüncü dörtlüsü yer alacaktı bu gece. Tütüncü’ye elektro gitarda Sinan Altıparmak, kontrbasta Enver Muhamedi, davulda Erdem Göymen eşlik etti. Ayşe Tütüncü kendi bestelerinin yanında ekip üyelerinin de bestelerine yer verdi ve gece cazın muhteşem büyüsü ile başlamış oldı böylece.

 

Çiğdem Erken ilk albümü “Kız Kafası”nı 2011 yılında yayınladı. Yine iki yıl aradan sonra yine Ada Müzik etiketi ile bir başka güzel albüm “İstanbul Kızı” bizi karşıladı. Çok keyifli, çok güzel zamanlardı. Birçok kere sahnede dinledim kendisini, çok kere kulis sohbetleri gerçekleştirdik, birçok konuda fikirlerini, görüşlerini almak beni her zaman mutlu etti, etmeye de devam ediyor. Çok ayrı bir müzisyen çok ayrı da bir dost.

İkinci sırada sahne alan Erken, üç albümünden bir seçki sundu dinleyicilerine. Soyunma, Öyledir Geçer Zaman, Çakmak, Ölürsen Haber Ver, Cihangirde… Ve kendisinin iki de konuğu vardı, ilk olarak Fırat Tanış sahnede yerini aldı. Beraber Tanış’ın o çok sevdiğimiz “Yani” şarkısını, Livaneli klasiği “Hey Özgürlük”ü Erken’in piyanosu eşliğinde dinlemek günümün tüm yorgunluğunu aldı. Zira diğer konuk Halil Sezai ile olan buluşması da öyle. Sezai sahnede “Benim Adım Feridun” soundtrackinden “Yeniden Doğar mıyım”ı ve “Dünyayı Durduran Şarkı”yı seslendirdi. Final sürprizi ise üçlüden “Dostum Dostum” türküsünü dinlemek oldu. Yağmur yavaş yavaş hızını arttırsa da kimsenin keyfi kaçacak gibi durmuyordu, aksine belki de durumdan herkes memnundu.

 

Dış sahnedeki tüm kalabalık bu konserin ardından iç sahneye doğru yol aldı, gece bir başka güzel kadın, güzel ses Zuhal Olcay’ın şarkıları ile tamamlanacaktı. Biraz geç kalmıştık, kapının hemen yanında kendimize bir yer bulabildik. Son dönem üzülerek söyleyeyim ki sıkıldığım şeylerin arasında zamanında başlamayan konserler var. Burada üçüncü gündü ve böyle bir aksi durum kesinlikle yoktu. Her konserdeki gibi telefon kayıtları hiç bitmedi ama benim bundan bir rahatsızlığım yoktu, hatta ben de yapıyordum abartmadan. Önümde duran bir dinleyici sürekli kızına canlı yayın yaptı mesela, çok içtendi.

Olcay sahneye “Yine Aşk Var” ile sıkı bir giriş yaptı. “Başucu Şarkıları 3” albümünden “Ağlıyor İstanbul”, “Sevda Kuşun Kanadında”, “Söyleyemedim” isimli şarkıları seslendirdi önce. Daha sonra “Ankara’da Aşık Olmak” ve “Dünden Sonra Yarından Önce” geldi ki en şarkılarım arasındadır. Daha sonra gecenin konuğu Mert Fırat sahneye geldi ve onunla seslendirdiği şarkılar arasında “Pencere Önünde”, “Çaresizim”, “Tutamıyorum Zamanı” yer aldı. Yolum uzundu ve devamını bir sonraki konserinde dinlemeyi umut ederek mekandan ayrılmak zorunda kaldım.

 

Bu konseri hem arşivim hem de bu notlarda paylaşmak adına maalesef video kayıtı altına alamadım ama rahatım. Bu konserlerin belki tamamı, belki en özel performansları önümüzdeki günlerde Ada Müzik’in sosyal medya hesaplarında yayınlanacak ve büyük bir arşive daha sahip olacağız. Henüz üç gece oldu ama dinlemeyi yeniden dilediğim şarkılar birikti şimdiden. Ada Müzik ve Must Entertainment ekibi işi o kadar güzel tutmuşlar ki fotoğraflardan, bültenlere, günün özeti kolajlara sıcağı sıcağına hatta daha konser bitmeden de ulaşıyoruz, başka ne istenebilir ki tüm ekibin ellerine sağlık.

Bir sonraki konserde yani 02 Ekim’de Barlas Tan Özemek (Gaye Su Akyol, Özge Fışkın, Bartu Küçükçağlayan), Gürol Ağırbaş (Birsen Tezer, Gaye Biçer, Güvenç Dağüstün, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur), Kesmeşeker sahnede olacak.

 

 

Fotoğraflar: Behlül Üçışık & Ada Müzik

 

Kasırganın falan gelmediği ama Moda Kayıkhane kelimenin tam anlamı ile yıkıldığı, müzik severlerin uzun süre etkisinden kurtulamayacağı bir geceydi. Üç saatlik bir uykuyla ve tüm gün başka bir etkinliğin içinde yer almam ile geçen günün akşamı sevgili Behlül Üçışık’la birlikte yeniden Moda’ya doğru yola koyulduk. Sahnede ilk olarak Ayşe Tütüncü dörtlüsü yer alacaktı bu gece. Tütüncü’ye elektro gitarda Sinan Altıparmak, kontrbasta Enver Muhamedi, davulda Erdem Göymen eşlik etti. Ayşe Tütüncü kendi bestelerinin yanında ekip üyelerinin de bestelerine yer verdi ve gece cazın muhteşem büyüsü ile başlamış oldı böylece.   Çiğdem Erken ilk albümü “Kız Kafası”nı 2011 yılında yayınladı. Yine iki…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*