EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Dünya Caz Günü Konserleri (30 Nisan)

Dünya Caz Günü Konserleri (30 Nisan)

Dünya Caz Günü UNESCO tarafından 2011 yılında ilan edildi. Güne özel ülkemizde gerçekleşecek etkinlikleri sizler için derledik.

Son dönemde farklı tarzlardaki projelerde de adını sıkça gördüğümüz, ülkemizin değerli vokalisti, söz yazarı, bestecisi ve prodüktörü Elif Çağlar, “Garanti BBVA Uluslararası Caz Günü Konserleri” kapsamında, 30 Nisan Cumartesi akşamı, Moda Sahnesi’nde.  Kendisine piyanoda Selen Gülün, bas gitarda Eylem Pelit, davulda Nedim Ruacan eşlik edecek.

Kadıköy’de bir başka buluşmanın adresi ise Yeldeğirmeni Sanat Merkezi ve Şenay Lambaoğlu bu kez Quartet olarak  (Kaan Bıyıkoğlu, Batu Şallıel ve Enver Muhammed.) sahnede olacak.

Kopenhag’daki The Rhythmic Music Conservatory mezunu olan Mette Juul bugüne kadar albümleri ve konserleri ile devamlı olarak eleştirmenler tarafından çok beğenilen bir isim olarak tanınıyor. Kendisi Garanti BBVA konserleri kapsamında Uraz Kıvaner, Baran Sayve Fırtına Kıral eşliğinde Nardis Jazz Club sahnesinde cazın rengini paylaşacak.

Alternatif sahnenin başarılı trompetçilerinden Barış Demirel yaşadığı coğrafya ve yakın seslerden etkilenerek hiphop, elektronik, caz ve pop gibi farklı türlerden sanatçıyla yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Demirel, Garanti BBVA Uluslararası Caz Günü konserleri kapsamında konukları Kayra, Da Poet, Deniz Tekin, Efe Demiral ve İdil Meşe ile Blind sahnesinde dinleyicisi ile buluşacak.

Kendine has vokal tavrı ve ses rengiyle Türkiye’deki caz vokaline yeni soluk getiren şarkıcı, şarkı yazarı, tasarımcı ve multidisipliner sanatçı Deniz Taşar ve perdesiz gitarın dünya çapındaki en önemli temsilcilerinden Cenk Erdoğan Bova Sahne’de bir buluşmaya imza atacak.

Londra’nın renkli caz sahnesinin önde gelen isimlerinden Alfa Mist  Salon İKSV’de sahnesinde. Mist, melankolik caz melodilerini alternatif hip-hop ve soul öğeleriyle harmanlıyor.

Kanyon’da Kerem Görsev Trio konseri saat 20:30’da gerçekleşecek ve aynı gün 15:00-16:45 saatleri arasında Zuhal Müzik’le “Cazın En Masal Hali” etkinliği de ücretsiz olarak izlenebilecek.

Bir başka ücretsiz etkinlik de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Caz Bölümü öğrencilerinden güne özel bir konser ve bu kez adres Maltepe “Türkan Saylan Kültür Merkezi.

Müzik Ekspres 100 Türkçe Caz seçkimizi de ayrıca spotify hesabımızdan dinleyebilirsiniz.

 

Dünya Caz Günü UNESCO tarafından 2011 yılında ilan edildi. Güne özel ülkemizde gerçekleşecek etkinlikleri sizler için derledik. Son dönemde farklı tarzlardaki projelerde de adını sıkça gördüğümüz, ülkemizin değerli vokalisti, söz yazarı, bestecisi ve prodüktörü Elif Çağlar, “Garanti BBVA Uluslararası Caz Günü Konserleri” kapsamında, 30 Nisan Cumartesi akşamı, Moda Sahnesi’nde.  Kendisine piyanoda Selen Gülün, bas gitarda Eylem Pelit, davulda Nedim Ruacan eşlik edecek. Kadıköy'de bir başka buluşmanın adresi ise Yeldeğirmeni Sanat Merkezi ve Şenay Lambaoğlu bu kez Quartet olarak  (Kaan Bıyıkoğlu, Batu Şallıel ve Enver Muhammed.) sahnede olacak. Kopenhag’daki The Rhythmic Music Conservatory mezunu olan Mette Juul bugüne kadar albümleri ve konserleri…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*