EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Eda Güney – Miras

Eda Güney – Miras

Funk Kedisi, Blue Circles, Peynir Gemisi, Bobby Blair, Oktay Kocamaz, Cihat Sağol gibi bir çok grup ve isimle beraber çalışan Eda Güney, ilk solo albümü “Miras” ı sevenleriyle buluşturdu.

“Miras” albümü içerisinde dokuz şarkı yer alıyor. Albümün kayıt ve mix mastering’i Doğan Saldanlı tarafından yapıldı. Albümdeki sekiz şarkının söz ve bestesi Eda Güney’e ait olup, albümün prodüktörlüğü ve aranjörlüğünü ise Güldiyar Tanrıdağlı üstlendi.

Miras albümünün kayıtlarında; Yaylılar İstanbul Strings, Yaylı Tanbur, Perdesiz Gitar ve Klasik Gitar Cenk Erdoğan, Klasik Gitar ve Elektro Gitar Onur Özçelik, Klarinet ve Saksafon Erdi Arslan, Solo Çello Selin Nardemir, Davul Korhan Ogan, Bas gitar Ersin Ertay, Kontrabas Olcay Bozkurt, Piyano ve klavye ise Güldiyar Tanrıdağlı tarafından yorumlanmıştır. Kayıtlar; Hayyam Stüdyoları ve Duygu Müzik’te gerçekleşmiştir.

“Miras”ın fotoğrafları ise Mertkan D. Yılmazer tarafından çekildi.

Eda Güney’in ilk solo albümü “Miras” tüm dijital platformlarda.

 

 

 

Funk Kedisi, Blue Circles, Peynir Gemisi, Bobby Blair, Oktay Kocamaz, Cihat Sağol gibi bir çok grup ve isimle beraber çalışan Eda Güney, ilk solo albümü “Miras” ı sevenleriyle buluşturdu. “Miras” albümü içerisinde dokuz şarkı yer alıyor. Albümün kayıt ve mix mastering'i Doğan Saldanlı tarafından yapıldı. Albümdeki sekiz şarkının söz ve bestesi Eda Güney'e ait olup, albümün prodüktörlüğü ve aranjörlüğünü ise Güldiyar Tanrıdağlı üstlendi. Miras albümünün kayıtlarında; Yaylılar İstanbul Strings, Yaylı Tanbur, Perdesiz Gitar ve Klasik Gitar Cenk Erdoğan, Klasik Gitar ve Elektro Gitar Onur Özçelik, Klarinet ve Saksafon Erdi Arslan, Solo Çello Selin Nardemir, Davul Korhan Ogan, Bas gitar Ersin Ertay, Kontrabas Olcay Bozkurt, Piyano…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*