EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Evdeki Saat – Sarmaşık

Evdeki Saat – Sarmaşık

Evdeki Saat’in 2022 yılında çıkacak albümünü müjdeleyen yeni teklisi “Sarmaşık”, dinleyiciyle buluştu. Evdeki Saat’in dönüşüm içinde olan sound’unun ve üretimdeki yeni kolektif anlayışının ilk ürünü olarak ortaya çıkan “Sarmaşık”, hareketli bir ritmi duygusal bir anlatım ile birleştirerek, dinleyicilerin “ağlarken dans etmek” olarak tanımladığı bir deneyim yaratıyor. “İnsanın dış dünyaya karşı beslediği nefret ve korkuyu verimli bir şeye çevirmek için çabalaması ancak bu sırada ortaya nefret ve korku uyandıran yeni durumlar çıkması ve bunun bir döngü halinde sürmesi” halinden doğan çalışma, Evdeki Saat’in yeni üretimlerinde zaman zaman hareketli, zaman zaman ise deneysel bir anlayışın hüküm süreceğinin haberini veriyor.

Hakkında:

Alternatif popun yükselen isimlerinden Evdeki Saat, 2014 yılında Eren Alıcı tarafından kuruldu. YouTube’da yayınladığı “Biraz Olsun” adlı parça ile çıkış yapan Evdeki Saat, bu parçanın kulaktan kulağa yayılması ile adını duyurdu. O günden beri yazdığı ve yayınladığı parçaları ile kendi soundunu oluşturan Evdeki Saat, 2020 yılına damgasını vuran “Uzunlar” adlı parçası ile büyük bir dinleyici kitlesine ulaştı ve Küçükçiftlik Park, Turkcell Vadi gibi mekanlarda dinleyicileriyle buluştu. Evdeki Saat, doğduğu toprakların müziğini global bir sound ile harmanlayarak özgün bir füzyon oluşturmak ve 2022 yılında yenilikçi bir albüme imza atmak gayesinde.

Eren Alıcı, 1995 yılında Bursa’da doğdu ve çocukluk yıllarında hayatını müzik ile birleştirdi. Evdeki Saat projesinden yıllar önce dahi parçalarını SoundCloud’a yükleyerek her zaman üretti. Eren, günlerinin büyük bir kısmını müzik üreterek, dinleyerek ve araştırarak geçiriyor; üretimlerinde sözlere ve şiirselliğe önem veriyor. Eren’e prodüksiyon ve canlı performanslarında Bahadır Kartal, Kerem Demirayak (Karakter Music) ve Yüce Akın eşlik ediyor.

 

 

Evdeki Saat’in 2022 yılında çıkacak albümünü müjdeleyen yeni teklisi “Sarmaşık”, dinleyiciyle buluştu. Evdeki Saat’in dönüşüm içinde olan sound’unun ve üretimdeki yeni kolektif anlayışının ilk ürünü olarak ortaya çıkan “Sarmaşık”, hareketli bir ritmi duygusal bir anlatım ile birleştirerek, dinleyicilerin “ağlarken dans etmek” olarak tanımladığı bir deneyim yaratıyor. “İnsanın dış dünyaya karşı beslediği nefret ve korkuyu verimli bir şeye çevirmek için çabalaması ancak bu sırada ortaya nefret ve korku uyandıran yeni durumlar çıkması ve bunun bir döngü halinde sürmesi” halinden doğan çalışma, Evdeki Saat’in yeni üretimlerinde zaman zaman hareketli, zaman zaman ise deneysel bir anlayışın hüküm süreceğinin haberini veriyor. Hakkında: Alternatif popun yükselen isimlerinden Evdeki Saat, 2014 yılında…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*