EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / FERHAT – My İstanbul

FERHAT – My İstanbul

Berlin çıkışlı Türk yetenek FERHAT; bir özgürlük ve uyanış çağrısı niteliğindeki ilk teklisi Father State”in ardından yepyeni single çalışması “My İstanbul” ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Father State’e Babylon Berlin dizisinin setinde çektiği video klip ile dikkatleri üzerine çeken FERHAT; dünyanın en ünlü popüler kültür dergisi Rolling Stone’a haber oldu. Hemen ardından Alman Pop Vakfı tarafından yılın “En İyi Pop & Rock Sanatçısı 2020” ödülüne layık görüldü.

Yaşayan efsane Madonna ile de aynı sahneye paylaşma fırsatı bulan FERHAT; kendine has modern soundu, Türk kökenlerinde gelen geleneksel tınılarla harmanlamayı sürdürüyor.

Parçanın Irmak Altıner yönetmenliğinde çekilen minimalist siyah-beyaz video klibi ise yine hafızalarda yer edecek.

FERHAT müzikal gücünün de kamçısı olan şu esas soruyu sormaya devam edecek: Ben sevdiğim her şey olamaz mıyım? Herkesi aşka ve barışa davet ediyorum çünkü hepimiz sadece insansız.

 

FERHAT Hakkında:

Bern Tiyatro Yüksek Okulu oyunculuk eğitiminden sonra Alman ARD televizyonu yapımı „İstanbul Cinayet Masası“ polisiye dizisi gibi çeşitli film ve reklam prodüksiyonlarında oyunculuk yaptı. Türk ve İsviçre kökenli sanatçı oyunculuğun yanı sıra, Berlin Pop Okulu ve Hamburg Akademisinde şan dersleri aldı. Zürih Sanat Yüksek Okulunun çeşitli bölümlerinde çok yönlü sanat eğitimini pekiştirdi. Madonna ve Robert Miles gibi ikonların sahnelerinde dansçı olarak edindiği tecrübelerle, Dance-Compilations via ZYX ve Dance Street/Bigbird Records’tan kendi albümünü çıkarttı. Efsanevi Berlin SO36 ve Christopher Street Day Zürih’te sahne aldı. M4Music Festival’indeki performansının ardından demo parçalarından biri „Best Pop“ kategorisinden adaylığa girdi. „Pehlivan“ adlı parçası „Listen to Berlin“ isimli derlemede yer aldı ve seyirci ödülü adaylığına layık görüldü, video klibi de Basel Film Festivali „En Iyi Müzik Klibi“ kategorisine alındı. Ferhat en son bir Amazon‘un „Umme İçin” adlı dizisinde sergilediği oyunculuğuyla beğeni topladı. Ferhat’ın müziği coğunlukla şu an yaşamakta olduğu Berlin Kreuzberg’de, Jovanka von Wilsdorf Polarkreis 18, Laing, Tim Benzko, Annette Humpe veya bir müzik otoritesi olan Masen Abou Dakn gibi müzisyen arkadaşlarıyla yaptığı ortak çalışmalarda oluşmakta.

 

 

 

Berlin çıkışlı Türk yetenek FERHAT; bir özgürlük ve uyanış çağrısı niteliğindeki ilk teklisi Father State"in ardından yepyeni single çalışması “My İstanbul” ile tüm dijital platformlarda yerini aldı. Father State’e Babylon Berlin dizisinin setinde çektiği video klip ile dikkatleri üzerine çeken FERHAT; dünyanın en ünlü popüler kültür dergisi Rolling Stone’a haber oldu. Hemen ardından Alman Pop Vakfı tarafından yılın “En İyi Pop & Rock Sanatçısı 2020” ödülüne layık görüldü. Yaşayan efsane Madonna ile de aynı sahneye paylaşma fırsatı bulan FERHAT; kendine has modern soundu, Türk kökenlerinde gelen geleneksel tınılarla harmanlamayı sürdürüyor. Parçanın Irmak Altıner yönetmenliğinde çekilen minimalist siyah-beyaz video klibi ise…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*