EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Kerim Çaplı ve Yavuz Çetin Belgeseli “Blue” Sinemalarda

Kerim Çaplı ve Yavuz Çetin Belgeseli “Blue” Sinemalarda

Türkiye Rock tarihinin en iyi sahne gruplarından biri olan Blue Blues Band’in iki dahi müzisyeninin, Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın hikayesi “Blue” belgeselinde hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Yönetmenliğini Sertan Ünver’in üstlendiği ve Suzan Güverte’nin yapımcılığını yaptığı belgeselin proje danışmanı ise Yekta Kopan. Daha önce Iron Maiden ve Red Hot Chili Peppers gibi isimlerle çalışmış olan Yon Thomas da görüntü danışmanı olarak ekipte yer alıyor.

Belgesel kapsamında Ramazan Keskin, Burak Güngörmüş, Fethi Taner, Taner Öngür, Murat Meriç, Volkan Öktem, Tarkan Mumkule, Hakan Özer, Metin Kalaç, Ekrem Özkarpat, Taylan Dedeoğlu, Metin Altıntaş, Yavuzcan Çetin, Zafer Şanlı, Didem Berkes, Tanju Eksek, Emre Noyan, Esra Uygun, Sunay Özgür, Batur Yurtsever, Volkan Başaran, Batu Mutlugil, Ayhan Sayıner, Bülent Özdemir, Aylin Aslım, Cenap Oğuz, Melis Danişmend, İskender Paydaş, Gültekin Kaçar, Gür Akad, Akın Eldes, Batuhan Mutlugil, Ahmet Çaplı, Deniz Arcak, Galip Tekin, Perin Kocaoğlu Erk, Çağlan Tekil, Murat Beşer, Ercan Saatçi, Teoman, Göksel, Erkan Oğur, Mine Erkaya, Demirhan Baylan, Güven Erkin Erkal, Defne Halman, Sururi Demirtaş, Ercüment Vural, Zafer Yalçınpınar, Cenk Taner, Özlem Kumrular, Selim Öztürk, Barış Özgen Şensoy, Selim Demirdelen, Mehmet Demirdelen, Jake Gerber, Dom DeMieri, Bobby Dick, Gerhard Joost 90’lar Türkiye’sinde rock ve blues’u, o dönemin barlarını, grubun serüvenini, Yavuz’u ve Kerim’i anlatıyor.

36. Uluslararası İstanbul Film Festivali En İyi Belgesel Mansiyon ödülü de kazanan “Blue” 21 Nisan’dan itibaren sinemalarda.

 

Türkiye Rock tarihinin en iyi sahne gruplarından biri olan Blue Blues Band’in iki dahi müzisyeninin, Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’nın hikayesi "Blue" belgeselinde hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmenliğini Sertan Ünver’in üstlendiği ve Suzan Güverte’nin yapımcılığını yaptığı belgeselin proje danışmanı ise Yekta Kopan. Daha önce Iron Maiden ve Red Hot Chili Peppers gibi isimlerle çalışmış olan Yon Thomas da görüntü danışmanı olarak ekipte yer alıyor. Belgesel kapsamında Ramazan Keskin, Burak Güngörmüş, Fethi Taner, Taner Öngür, Murat Meriç, Volkan Öktem, Tarkan Mumkule, Hakan Özer, Metin Kalaç, Ekrem Özkarpat, Taylan Dedeoğlu, Metin Altıntaş, Yavuzcan Çetin, Zafer Şanlı, Didem Berkes, Tanju Eksek, Emre Noyan, Esra Uygun,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*