EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Lousyd – Western Issues

Lousyd – Western Issues

2005 yılından bu yana müzikle ilgilenen ve 2017 yılından itibaren çeşitli tekli ve EP çalışmaları ile dikkat çeken, bu bağlamda Psychedelic Rock, Post-Rock, Stoner Rock tınılarını takip eden Lousyd, akustik rock ve Country tınılı yeni EP çalışması “Western Issues”u dinleyicilerle buluşturdu.

Bağımsız olarak yayınlanan EP’de; sözü, müziği ve düzenlemesi Lousyd imzası taşıyan 6 İngilizce şarkı var.
Kapak tasarımı da kendisine ait.

Aynı zamanda Sinema Televizyon eğitiminden gelen ve çeşitli ajanslarda deneyim kazanan Lousyd (Seha Karaöz), yeni EP’sini şu sözlerle anlatıyor:

“Bu EP’nin süreci, Red Dead Redemtion 2 oynadığım bir yaz ucuza 2. El bir banjo bulmamla başladı. Her zaman merak ve isteğim olsa da atmosfere ekstra adapte olmuştum ve banjom vardı. Bu nedenle de western teması, anlatacaklarım için çok uygun hale geldi. Şarkıların kendi içlerinde hikayeleri var elbette. Mesela Shackle Your Chains şarkısı, kendini işçiden görmeyen beyaz yakalılığa bir sesleniş. Her şarkı içinde, başka fikirler ve hikayeler yatıyor. Fakat farklı kültüre ait olan bu seslere, teknik yönden daha çok efor göstermek gerekti. Bunun yanında, mix ve vokaller konusunda Mazaai ve Soy Benny’den de destek aldım. Ayrıca Feel The Wind isimli şarkının çello bölümlerinde arkadaşım Ata Işıkbol ile çalıştık…”

Western Issues, başta Spotify olmak üzere dijital platformlarda.

*Lousyd, Lou Reed ve Syd Barrett’in ön isimlerinin birleşmesinden Lucid Dreaming’e bir gönderme olarak oluşan bir sanatçı ismidir.

 

 

 

2005 yılından bu yana müzikle ilgilenen ve 2017 yılından itibaren çeşitli tekli ve EP çalışmaları ile dikkat çeken, bu bağlamda Psychedelic Rock, Post-Rock, Stoner Rock tınılarını takip eden Lousyd, akustik rock ve Country tınılı yeni EP çalışması “Western Issues”u dinleyicilerle buluşturdu. Bağımsız olarak yayınlanan EP’de; sözü, müziği ve düzenlemesi Lousyd imzası taşıyan 6 İngilizce şarkı var. Kapak tasarımı da kendisine ait. Aynı zamanda Sinema Televizyon eğitiminden gelen ve çeşitli ajanslarda deneyim kazanan Lousyd (Seha Karaöz), yeni EP’sini şu sözlerle anlatıyor: “Bu EP’nin süreci, Red Dead Redemtion 2 oynadığım bir yaz ucuza 2. El bir banjo bulmamla başladı. Her zaman merak…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*