EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genel / Milha – Kural Böyle

Milha – Kural Böyle

Ankaralı müzisyen Ecem İlhan ve Deniz Kabu’nun, Milha isimli yeni projesinin ilk şarkısı “Like Me (Kural Böyle)” tüm dijital platformlarda yayınlandı.

İnsanoğlunun en büyük düşmanı olan fermanıyla kendi içerisinde verdiği mücadeleyi anlatan Like Me (Kural Böyle), parçanın girişinde kendi iç sesini mid vokaliyle , nakaratta ise iradenin sesini tiz vokaliyle betimliyor. Başından sonuna kadar iradeye yenik düşen biri söz konusu olan parçada, dış dünyanın materyalist etkisi altında kalan karakter, “Saçlarının ipek kokusunu çektim, dudakların ateş hep hissettim..” sözleriyle Freud’un bilinç altı psikanalizinden, Adem ve Havva’nın zehirli elma mitine vurgu yaparak içimizdeki karanlık dürtüye olan eğilimimizi düşündürmeyi amaçlıyor.

 

 

 

Ankaralı müzisyen Ecem İlhan ve Deniz Kabu'nun, Milha isimli yeni projesinin ilk şarkısı "Like Me (Kural Böyle)" tüm dijital platformlarda yayınlandı. İnsanoğlunun en büyük düşmanı olan fermanıyla kendi içerisinde verdiği mücadeleyi anlatan Like Me (Kural Böyle), parçanın girişinde kendi iç sesini mid vokaliyle , nakaratta ise iradenin sesini tiz vokaliyle betimliyor. Başından sonuna kadar iradeye yenik düşen biri söz konusu olan parçada, dış dünyanın materyalist etkisi altında kalan karakter, “Saçlarının ipek kokusunu çektim, dudakların ateş hep hissettim..” sözleriyle Freud’un bilinç altı psikanalizinden, Adem ve Havva’nın zehirli elma mitine vurgu yaparak içimizdeki karanlık dürtüye olan eğilimimizi düşündürmeyi amaçlıyor.     https://www.youtube.com/watch?v=-mgZnHmC4Xg&ab_channel=VariousArtists-Topic…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*