EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Neslihan Engin ve “Yara”nın İlk Konseri

Neslihan Engin ve “Yara”nın İlk Konseri

Stüdyo süreci bitmişti ve 2013’ün son aylarından bir gün, bir akşamüstü İstiklal’de dinledim “Yara”nın ilk şarkılarını ve orada birlikte karar verdik, bir hafta sonrası Haydarpaşa’da aldık soluğu bu şahane albümün kapak fotoğraflarını çekmek için. O gün hem çok eğlendik hem de güzel bir çalışma gerçekleştirdik adımıza. Ve sonra heyecanlı geri sayım başladı artık, albümle nihayet Şubat ayında buluştuk.

Neslihan Engin

Biraz daha öncesine gidersek benim kendisi ile tanışıklığım ilk albümü “Ruhum Su Aldı” ile başladı. Bir söyleşi gerçekleştirdim ve albümünün konserlerinden birinde kendisini canlı canlı da dinleme şansını buldum. “Bardan Adam Çıkmaz” ve “Git Burdan” isimli şarkıları albümünde favorimdi ve kliplenmişlerdi ki gayet doğru seçimlerdi, bu iki şarkısını bugün bile hala ayrı severim.

Neslihan Engin’in ikinci albümünün lansman gecesi 20 Nisan Pazar günü Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde gerçekleşti. Albümün favori şarkılarından “Deli Bayrağı” ile açılış yapıldı ki gelen istek üzerine bis yaparak aynı şarkıyı yeniden seslendirdi. Albümde yer alan şarkıların yanında coverlar da vardı ki bir tanesi Kargo grubunun sevilen şarkılarından “Lanetli Omuzlar”, diğeri de Ajda Pekkan klasiği “Son Yolcu”ydu. Konserlerinin vazgeçilmezi Tori Amos’tan da bir şarkı elbette yer aldı gecede.

Neslihan Engin

Ceren Candemir, Olcay Tanberken ve Tunca Tutkun – ki müziği paylaşmanın doğru insanları / dostları – ile birlikte izlediğimiz konserin sonunda tebrik etmek için kulise girdiğimizde hatıra fotoğrafımızı Selim Öztürk çekti. Albümün prodüktörlüğünü ve düzenlemelerini Öztürk ile birlikte Burak Karataş yapmıştı ki onlarla birlikte sahnede Ferhat Hasanoğlu, Atilla Yüksel, Umut Türem gibi değerli müzisyenler eşliğinde gerçekleşti konser.

“Yara”dan ilk klip “Gündüz” isimli şarkıya geldi ve geçen hafta içinde yayına girdi. Kendisinden öğrendik ki ikinci klip şarkısı albüme adını veren şarkı olacak. Adına olacak gelişmeleri heyecanla bekleyecek ve yakından takip edeceğiz.

Neslihan Engin

Fotoğraflar: Kadri Karahan

Stüdyo süreci bitmişti ve 2013’ün son aylarından bir gün, bir akşamüstü İstiklal’de dinledim “Yara”nın ilk şarkılarını ve orada birlikte karar verdik, bir hafta sonrası Haydarpaşa’da aldık soluğu bu şahane albümün kapak fotoğraflarını çekmek için. O gün hem çok eğlendik hem de güzel bir çalışma gerçekleştirdik adımıza. Ve sonra heyecanlı geri sayım başladı artık, albümle nihayet Şubat ayında buluştuk. Biraz daha öncesine gidersek benim kendisi ile tanışıklığım ilk albümü “Ruhum Su Aldı” ile başladı. Bir söyleşi gerçekleştirdim ve albümünün konserlerinden birinde kendisini canlı canlı da dinleme şansını buldum. “Bardan Adam Çıkmaz” ve “Git Burdan” isimli şarkıları albümünde…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.96 ( 4 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*