EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Olta Dayanışma – Akustik

Olta Dayanışma – Akustik

“Bu şarkı ile hem kendi hikayem ve hem de tanıdığım pek çok müzisyenin hikayesinden bahsetmek istedim. ‘Biz’, aslında müziğe emek vermiş herkesin hikayesini barındıran bir şarkı” diyor Olta müzisyenlerinden Oğulcan Sönmez.

Akustik müzik, müziğin kendisi kadar eski. Hikaye anlatmanın bu ahenkli yolunda, modüle edilmemiş sesler ve akustik enstrümanlarla birlikte yürüyorsunuz. Gitar vokale nazikçe eşlik ederken, en sert şarkı şarkı sözleri bile elektriksiz titreşimlerin doğallığında yumuşuyor. Pek muhtemel akustik müzik, tam da bu sebeple tüm dünyada popüler şarkıların naif çatısı oluyor.

Olta’nın toplama albüm serisinin 11.’si Olta Akustik Vol.1 “Akustik Olta” ismiyle 16 Eylül’de yayınlandı. Albümün kapağını yetenekli illüstratör Mr. Boyaci tasarlarken 7 ayrı hikayenin anlatıldığı Akustik Olta’da tanıdığımız seslere, 4 yeni sesin daha eklendiğini duyuyoruz. Eski Olta müzisyenleri Sercan İke, İrfan Alış ve Oğulcan Sönmez’e; Nedem, Umut Özensoy, Ersin Erçin ve Çayan Yavuz ekleniyor ve dayanışma bu kez, akustik müziğin rüzgarını arkasına alıyor.

Albümde yer alan şarkılar ve sanatçılar ise şu şekilde:

1. Umut Özensoy – Üzgünüm
2. Oğulcan Sönmez – Biz
3. Nedem – Uykuya Dalmadan Önce
4. Sercan İke – Bitmiyor Seni Düşünmek
5. İrfan Alış – Paydos
6. Ersin Erçin – Umut
7. Çayan Yavuz – Utan

Olta her yeni albümünde olduğu gibi bu albümle de tüm dinleyenleri ve müzisyenleri dayanışmanın aktif bir parçası olmaya ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyor. Olta albümlerini dinleyerek, dinleterek ve paylaşarak siz de müziğin susmamasına destek olabilirsiniz.üeti tüm dijital platformlarda.a atmaya devam ediyor.

 

 

Pandeminin başlangıcıyla birlikte müzisyenler için giderek artan zorlukları, birliktelikle aşma amacıyla oluşturulan bağımsız bir dayanışma grubu Olta Dayanışma.

Bu amaçla Peyk’in Metin Önderoğlu ile seslendirdiği şarkısı “O” ile açılan ilk albümün 14 Ağustos 2020’de yayınlanmasından bugüne 11 albüm ve 2 single ile beraber toplam 138 şarkı yayınlandı.

Olta’da ilk albümden bugüne dayanışma havuzunda biriken dinlenme gelirleri, ihtiyaç sahibi müzisyenlere aktarılıyor. Bugüne kadar biriken gelirlerle yaklaşık 50 müzisyene destek olundu.

“Ticarileşmeye rağmen, müzik üretiminde dayanışmayla da sürdürülebilirliğin sağlanabileceği”ni hayata geçirmeyi hedefleyen oluşum, tüm dinleyenleri ve müzisyenleri, dayanışmanın aktif bir parçası olmaya ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyor.

Olta albümlerini dinleyerek, dinleterek ve paylaşarak siz de müziğin susmamasına destek olabilirsiniz. Tüm dijital müzik dinleme platformlarında albümlerine ulaşabileceğiniz Olta Dayanışma’ya, oltadayanisma@gmail.com adresli e-posta hesabından veya Instagram, Twitter ve Facebook’taki sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.lta albümlerini dinleyerek, dinleterek ve paylaşarak siz de müziğin susmamasına destek olabilirsiniz.

"Bu şarkı ile hem kendi hikayem ve hem de tanıdığım pek çok müzisyenin hikayesinden bahsetmek istedim. 'Biz', aslında müziğe emek vermiş herkesin hikayesini barındıran bir şarkı" diyor Olta müzisyenlerinden Oğulcan Sönmez. Akustik müzik, müziğin kendisi kadar eski. Hikaye anlatmanın bu ahenkli yolunda, modüle edilmemiş sesler ve akustik enstrümanlarla birlikte yürüyorsunuz. Gitar vokale nazikçe eşlik ederken, en sert şarkı şarkı sözleri bile elektriksiz titreşimlerin doğallığında yumuşuyor. Pek muhtemel akustik müzik, tam da bu sebeple tüm dünyada popüler şarkıların naif çatısı oluyor. Olta'nın toplama albüm serisinin 11.'si Olta Akustik Vol.1 "Akustik Olta" ismiyle 16 Eylül'de yayınlandı. Albümün kapağını yetenekli illüstratör Mr. Boyaci…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*