EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Sabih Cangil – 50/ Sabih Cangil Productions

Sabih Cangil – 50/ Sabih Cangil Productions

Müzikle Geçen Yarım Asırlık Macera

Besteci, söz yazarı, gitarist ve prodüktör Sabih Cangil müzik ile geçen 50 yıllık serüvenini bir albüm ile özetliyor.

“50” adlı albümde sanatçının 15 bestesini 15 ayrı solist yorumladı. Rock müziğin ustalarından Teoman, Tibet Ağırtan, Sibel Tüzün, Gür Akad, Levent Candaş, Serdar Çokuslu (Whisky), Kenan Vural (Yüksek Sadakat), Sabahattin Taşdöğen (Devil), Tunç Arkan, Ogün Sanlısoy, Yusuf Uğurer, Aylin Aksu – Fulya Candaş, Mahmut Özen (Yol Arkadaşları) ve Emre Önbayraktar albümde birer parça seslendirdi.

Müzisyen ve vokalist kadrosu da adeta bir yıldızlar geçidi: Gitarlarda: Tanju Eren, davullarda: Erhan Akhan, Alpay Şalt, tuşlu çalgılarda: Levent Gülsün, Eser Taşkıran, Ali Otyam, Güven İlter, bas gitarlarda: İsmail Baltalı, Levent Candaş, Cenk Tarhan, vokallerde: Arzu Ece Otyam, Kenan Vural, Tibet Ağırtan, Erhan Akhan, Stüdyo kayıtlarında: Tanju Eren, Tamer Süerdem, Sabih Cangil. Miks, mastering ve tüm yapım aşamalarında ise: Tanju Eren.

Albümün kapak görsel çalışmasını ise duayen karikatürist Aptülika (Aptülkadir Elçioğlu) yaptı. Grafik tasarım ise Onur Tonba’ ya ait.

Albüm, sanatçının kendi yapım şirketi olan SCP’ den (Sabih Cangil Productions & Digital Distribution) çıkarak tüm dijital platformlarda 20.Mart tarihinde yerini alacak. Albümde yer alan solistlerin de sahne alacağı lansman konseri ise 27. Mart tarihinde yapılacak.

 

Konservatuvara başladığım günden bugüne kadar müzik ile geçirdiğim 50 yılı bir albümle özetlemek istedim. Proje başlangıçta hiç de kolay görünmüyordu. Türk Rock Müziğinin usta isimleri, birlikte seçtiğimiz 15 bestemi stüdyo kayıtlarında kendilerine özgü yorumları ile seslendirdi. Saygı, sevgi ve ustalık dolu stüdyo saatleri geçirdik. Hepsine çok teşekkür ederim. Benim için duygu dolu bir albüm oldu. En büyük dileğim bu albümün Türk rock müzik arşivlerinde sevilen bir yapım olarak yer alması.

Sabih Cangil

 

 

 

Müzikle Geçen Yarım Asırlık Macera Besteci, söz yazarı, gitarist ve prodüktör Sabih Cangil müzik ile geçen 50 yıllık serüvenini bir albüm ile özetliyor. “50” adlı albümde sanatçının 15 bestesini 15 ayrı solist yorumladı. Rock müziğin ustalarından Teoman, Tibet Ağırtan, Sibel Tüzün, Gür Akad, Levent Candaş, Serdar Çokuslu (Whisky), Kenan Vural (Yüksek Sadakat), Sabahattin Taşdöğen (Devil), Tunç Arkan, Ogün Sanlısoy, Yusuf Uğurer, Aylin Aksu – Fulya Candaş, Mahmut Özen (Yol Arkadaşları) ve Emre Önbayraktar albümde birer parça seslendirdi. Müzisyen ve vokalist kadrosu da adeta bir yıldızlar geçidi: Gitarlarda: Tanju Eren, davullarda: Erhan Akhan, Alpay Şalt, tuşlu çalgılarda: Levent Gülsün, Eser Taşkıran,…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*