EDİTÖRDEN
Anasayfa / DOSYALAR / 2016 ÖZEL – Gidenlerin Ardından

2016 ÖZEL – Gidenlerin Ardından

2016 aramızdan birçok önemli ismi aldı. Yan yana geldiğinde bu isimler anladık ki bir dönem (yani özellikle 80’ler-90’lar) şarkıları ile kalbimizde bir başkalardı.

Natalie Cole (31 Aralık)

Bir yılın son günü aramızdan ayrıldı Natalie Cole. Ünlü caz efsanesi Nat King Cole’un caz vokalisti olan Maria Hawkins Ellington ile olan evliliğinden doğan Cole’un küçük yaşlarda başlayan müzik kariyerindeki en büyük başarısı 1976 ile 2009 yılları arasında kazandığı dokuz Grammy ödülü olmuştu. Özellikle 90’lı yıllarda yayınladığı “Unforgettable” isimli albümü ile çıtayı daha da bir yükselten Cole en son 2013 yılında “En Espanol” isimli İspanyolca bir albümle kapımızı çalmıştı. 2008 yılından beri Hepatit C tedavisi gören yıldız daha fazla dayanamadı ve unutulmayacaklar arasına doğru yol aldı. Bir Bruce Springsteen coverı “Pink Cadillac” belki de “Unforgettable”dan daha çok anımsanması gereken şarkılarından biriydi.

2016 aramızdan birçok önemli ismi aldı. Yan yana geldiğinde bu isimler anladık ki bir dönem (yani özellikle 80’ler-90’lar) şarkıları ile kalbimizde bir başkalardı. Natalie Cole (31 Aralık) Bir yılın son günü aramızdan ayrıldı Natalie Cole. Ünlü caz efsanesi Nat King Cole’un caz vokalisti olan Maria Hawkins Ellington ile olan evliliğinden doğan Cole’un küçük yaşlarda başlayan müzik kariyerindeki en büyük başarısı 1976 ile 2009 yılları arasında kazandığı dokuz Grammy ödülü olmuştu. Özellikle 90’lı yıllarda yayınladığı "Unforgettable" isimli albümü ile çıtayı daha da bir yükselten Cole en son 2013 yılında "En Espanol" isimli İspanyolca bir albümle kapımızı çalmıştı. 2008 yılından beri Hepatit…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 5 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*