EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / 2017 Yaz Festivalleri

2017 Yaz Festivalleri

25 – 27 Haziran
Bodrum Rock Festivali Bitez

Bodrum, Haziran ayının son haftasında Gençlik ve Rock Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin en ünlü rock müzik starları, festival için Bodrum’a gelecek.

Bodrum Gençlik ve Rock Festivali, 25,26 ve 27 Haziran 2017 tarihlerinde Bitez Yalı mevkiinde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanından binlerce rock müzik tutkununun katılacağı festivale, Türkiye’nin tanınmış rock müzik grupları ile sanatçıları katılacak.

1. Gün: Funda Arar, Feridun Düzağaç, Koliva, Murat Kekili, Kolpa, Pinhani
2. Gün: Marsis, Manga, Seksendört, Fatma Turgut, Gece Yolcuları, Fuat Saka
3. Gün: Kıraç, Emre Aydın, Tarık Mengüç, Hayko Cepkin, Zakkum, Niyazi Koyuncu, Mabel Matiz

25 – 26 Haziran
%100 Music: Electronica Festival

Festival 25-26 Haziran’da Alaçatı Beach Resort’te…

&ME
Alex Niggemann
ANNA
Guy Mantzur
La Fleur
Matador
Michael Mayer
Patrice Baumel
Rampa

ve daha fazlası…

2004’ten bu yana 150.000’den fazla müzikseveri 600’den fazla müzisyenin performanslarıyla dans ettiren Türkiye’nin en büyük elektronik müzik buluşması Electronica Festival, 25-26 Haziran’da dördüncü kez Çeşme’de ve 29-30 Temmuz’da on ikinci kez İstanbul’da!

İki gün boyunca deniz, güneş ve geceyi dans müziğinin en iyileri ile Alaçatı Beach Resort ev sahipliğinde bir araya getirecek olan Electronica Festival Çeşme 2017’nin detayları çok yakında Electronica Festival / FG 93.7 sosyal medya hesapları ve FG 93.7 frekansında.

04 – 20 Temmuz
24. İstanbul Caz Festivali

İstanbul Caz Festivali bu sene 4 – 20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, bu yıl 20. kez Garanti Bankası’nın sponsorluğunda, düzenlenecek 24. İstanbul Caz Festivali, yine yenilikçi ve keşiflerle dolu bir programla müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival bu yıl,  4-20 Temmuz tarihleri arasında, cazın duayen isimlerinden yeni keşiflere 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 20 farklı mekânında ağırlayarak farklı konser deneyimleri yaşatmaya devam edecek.

06 – 09 Temmuz
2. Kuşadası Gençlik Festivali

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgiyle karşılanan Kuşadası Gençlik Festivali, bu sene ikincisiyle müzikseverlerle buluşacak.

Milyon Yapım organizasyonunda ve Umut Kuzey genel koordinatörlüğünde 6 – 9 Temmuz tarihleri arasında Kuşadası Davutlar Bölgesi Sevgi Plajı’nda gerçekleşecek olan 2. “Kuşadası Gençlik Festivali”, 4 gün boyunca %100 müzik ve rock tatili ile müzikseverlere unutulmaz bir festival deneyimi yaşatacak.

2.”Kuşadası Gençlik Festivali” sanatçı kadrosu çok yakında duyurulacak.

14 – 15 Temmuz
Chill-Out Festival

Festival 14-15 Temmuz’da Xuma Yalıkavak ev sahipliğinde 3. kez Bodrum’da!

Crussen
Francesca Lombardo
Kiasmos
Konfetti Klub Ensemble ‘live’
Mardeleva ‘live’
Mira
Sainte Vie ‘live’
Satori ‘live’
Shkoon ‘live’
+
Lounge FM 96 Crew

“Lounge FM’in özgün seçkisini radyodan hayata taşıyan Chill-Out Festival, Bodrum’da rafine müzik tutkunlarını Xuma Yalıkavak’ın benzersiz atmosferinde bir araya getiriyor.

Doğa ve deniz eşliğinde özenle seçilmiş sanatçıların farklı konseptteki sahnelerden canlı performansları, eğlenceli aktiviteler kadar lezzetli yemek ve kokteylleri ile 2 gün boyunca toplam 24 saatlik müzikal programla gerçekleşecek olan Limits Off presents Chill-Out Festival Bodrum 2017’de performans gösterecek sanatçılar:

Minimal ve deneysel techno’yu modern klasiklere dönüştüren, son zamanların en ilham verici projelerinden Kiasmos,

Klasik müzik ve dans müziği, elektronik müziğin sonsuz seçenekli dünyasında bütünleştiren, her daim yenilikçi Francesca Lombardo,

Dans müzikte özgünlük arayanların son keşiflerinden, ruhu iyileştirici nitelikteki müziğiyle Satori,Çağdaş Berlin sound’unun öncüleri arasında gösterilen Mira,

Merak uyandıran yaratıcı sürecinde müzik, beden, zihin ve doğanın sınırlarını test eden Crussen,

Müziğiyle dinleyenlerini “duyguların hüküm sürdüğü ve hayatı durdurmanın mümkün olduğu” topraklara taşıyan Sainte Vie,

Canlı tarzlarıyla brass house’un sıcacık örneklerini üreten Alman ekip Konfetti Klub Ensemble,

Geçtiğimiz yıl Bodrum’un unutulmaz performanslarından birine imza atan Eduardo Castillo’nun latin asıllı dört multi-enstrümentalisti bir araya getiren en yeni live projesi Mardeleva,

Son dönemlerin davetkar sound’larından oryantal house’u canlı performanslarının özünü oluşturan düşük tempolu ve yüksek tutkulu bir içtenlikle sunan Shkoon,

Ve Lounge FM 96 dj’leri…

Doğa ve deniz eşliğinde 2 gün boyunca toplam 24 saatlik müzikal program ile gerçekleşecek olan Chill-Out Festival Bodrum için yerinizi ayırın.”

20 – 23 Temmuz
Bodrum Rock Festivali

Ülkemizde rock kültürünün anlaşılabileceği en güzel ortam festivaller. Gür Akad, Alpay Şalt gibi önemli isimler Bodrum Rock Festivali için elini taşın altına koyuyor. Bu sene ilk kez organize edilecek festivalde onlarca grup sahne alacak. Henüz kesinleşmemiş kadro şu şekilde:

Duman, Pentagram, Gür Akad, Ogün Sanlısoy, Haluk Levent, Feridun Düzağaç, Gece Yolcuları, Yüksek Sadakat, Absence, Aylin Aslım, Nev, Black Tooth, Fallen, Son Feci Bisiklet, Cüneyt Ergün, Serdar Heper, Radical Noise, Pamela Spence, SenfoRock, Acil Servis, Objektif, Yoğun Bakım, Whisky, Kramp, Devil, Emre Önbayraktar, Nemrud, Murder King, Barlas, All York, Ece Dorsay, The Ayılar, God Mode, Öfkeli Kalabalık, Açık Seçik Aşk Bandosu, Coverman, The Animal, Yavuzcan Çetin, Evrencan Gündüz, Pusula, Büyük Birader, November, Sinem Sayın, Gizem Saatçi, Furtherial, Blood Vortex, 163, 28 inç, Heavy Sky , Lotus ve Tibet Ağırtan.

 

29 – 30 Temmuz
Electronica Festival

2004’ten bu yana 150.000’den fazla müzikseveri 600’den fazla müzisyenin performanslarıyla dans ettiren Türkiye’nin en büyük elektronik müzik buluşması Electronica Festival, 29-30 Temmuz’da onuncu kez İstanbul’da!

Andhim, Architectural, Claptone, Doctor Dru, Dominik Eulberg, Eagles & Butterflies, Einmusik b2b Jonas Saalbach, Elderbrook, Etapp Kyle, Feathered Sun, Francesco Tristiano, Frankey & Sandrino, Henry Saiz & Band, Oceanvs Orientalis, Oliver Huntemann, Red Axes, Stavoz, Swayzak, Viken Arman, Voiski, Yokoo

Ahmet Şendil, Alican, Ali Efe Dinç, Batur, Becky Fr, Birol Giray ‘’Beegee’’,   Discolog, Doruk Güralp, Drell, Efe Kantel, Ferhat Albayrak, Furkan Kurt, Jaffer, Mert Yücel, Mousike, Moophy,  Murat Uncuoğlu, Nisso, Procombo, Rubsilent, Seko, Sezer Uysal, The Contra, Yang

İki gün boyunca plajı, ormanı ve geceyi dans müziğinin en iyileri ile Suma Beach ev sahipliğinde bir araya getirecek olan %100 Music: Electronica Festival İstanbul 2017’nin detayları çok yakında Electronica Festival /Future Generation 93.7 sosyal medya hesapları ve FG 93.7 frekansında.

10 – 13 Ağustos
Nilüfer Müzik Festivali

Nilüfer Müzik Festivali, 3. yılında, eşsiz bir festival deneyimini yaşamak üzere, 10-13 Ağustos 2017’de herkesi Balat Atatürk Ormanı’na çağırıyor. Festival programı  henüz açıklanmadı.

 

19 Ağustos
Moovment Festival

Elektronik müziğin önde gelen isimlerinden oluşan “line-up”ı, büyüleyici sahne prodüksiyonları, festival aktiviteleri ve çok daha fazlasını sizlere sunacak olan 10 saatlik müzik şöleni, Moovment Festival 19 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park, İstanbul’da!

Pek çok dünyaca ünlü festival ve turnelerin İstanbul şovlarının ardından One Colony, ilk kez kendi konsept festivali Moovment Festival’i elektronik müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor!

Moovment Festival’in ilk konukları olmak için biletlerinizi hemen alın!

Festivalde sahne alacak isimler ve diğer tüm detaylar yakında açıklanacak.

24 – 27 Ağustos
Zeytinli Rock Festivali

Geçtiğimiz yıl 70’den fazla sanatçı ve 100.000’den fazla müzikseveri buluşturarak, Türkiye müzik festivali tarihine damga vuran Zeytinli Rock Festivali, 2017 yılında da efsane bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Milyon Yapım organizasyonunda ve Umut Kuzey genel koordinatörlüğünde, %100 müzik ve eğlence ile 24 – 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin indirimli biletleri satışa çıktı.

Zeytinli Rock Festivali 2017 sanatçı kadrosu, çok yakında müzikseverlerle paylaşılacak.

25 - 27 Haziran Bodrum Rock Festivali Bitez Bodrum, Haziran ayının son haftasında Gençlik ve Rock Festivali’ne ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin en ünlü rock müzik starları, festival için Bodrum’a gelecek. Bodrum Gençlik ve Rock Festivali, 25,26 ve 27 Haziran 2017 tarihlerinde Bitez Yalı mevkiinde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanından binlerce rock müzik tutkununun katılacağı festivale, Türkiye’nin tanınmış rock müzik grupları ile sanatçıları katılacak. 1. Gün: Funda Arar, Feridun Düzağaç, Koliva, Murat Kekili, Kolpa, Pinhani 2. Gün: Marsis, Manga, Seksendört, Fatma Turgut, Gece Yolcuları, Fuat Saka 3. Gün: Kıraç, Emre Aydın, Tarık Mengüç, Hayko Cepkin, Zakkum, Niyazi Koyuncu, Mabel Matiz 25…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 5 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*