EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genel / Acıbadem Üniversitesi’nin 16. Yılı Özel Konseri: 1 Tenor 1 Soprano

Acıbadem Üniversitesi’nin 16. Yılı Özel Konseri: 1 Tenor 1 Soprano

Acıbadem Üniversitesi 16. yıldönümünü, “1 Tenor 1 Soprano Konseri” ile kutladı.

18 Mayıs 2023 tarihinde, saat 16:30’da Acıbadem Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konsere ilgi büyüktü.

Konserde yer alan müzisyenler Acıbadem Üniversitesi Rektör Yardımcısı İrfan Güney’in 2000 senesinde Marmara Üniversitesi’nde çalıştığı dönemdeki öğrencilerinden oluştu.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Berk Özbek tenor, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Tuğçem Aslan Kar soprano olarak sahnedeki yerlerini alırken kendilerine Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Doç Dr. Alper Akgül,  Recep Kaan Kar ve Dr. Mehmet Ali Açıksöz enstrümanları ile eşlik etti.

İrfan Güney, Acıbadem Üniversitesi’nin bu özel günü ve düzenlenen konser ile ilgili şu açıklamayı gerçekleştirdi. “Müziğin birleştirici gücünü ve sevgiye-saygıya dayalı oluşturduğu dostluğu bundan daha iyi hiçbir şey anlatamaz. Çağdaş bilimin ışığıyla, yükseköğretim görmek isteyen gençlerin yolunu aydınlatan, ülkemizin gurur abidesi Acıbadem Üniversitesinin 16. yıldönümünü bir nostalji konseriyle taçlandırmak istedik. Çünkü üniversitemizin temel misyonu öğrencilerimizi mesleki bakımdan olduğu kadar, sanatsal, sosyal, kültürel ve teknolojik bakımdan da en üst düzeyde donanımlı olarak mezun etmektir.

Dünya müziğinden Türk müziğine klasikleşmiş birçok şarkının yer aldığı repertuarda yer alan iki beste de Güney’in imzasını taşıyordu. Düzenlemesini  Eser Taşkıran’ın yaptığı  “Nasılsın” isimli beste ve sözlerini Elif Tonguç’un yazdığı  “Sarı Karanfil” konserin en çok alkış alan şarkıları arasında yer aldı.

Acıbadem Üniversitesi’ne nice yıllar dileriz.

 

Acıbadem Üniversitesi 16. yıldönümünü, “1 Tenor 1 Soprano Konseri” ile kutladı. 18 Mayıs 2023 tarihinde, saat 16:30’da Acıbadem Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konsere ilgi büyüktü. Konserde yer alan müzisyenler Acıbadem Üniversitesi Rektör Yardımcısı İrfan Güney’in 2000 senesinde Marmara Üniversitesi’nde çalıştığı dönemdeki öğrencilerinden oluştu. İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Berk Özbek tenor, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Tuğçem Aslan Kar soprano olarak sahnedeki yerlerini alırken kendilerine Kocaeli Üniversitesi öğretim üyesi Doç Dr. Alper Akgül,  Recep Kaan Kar ve Dr. Mehmet Ali Açıksöz enstrümanları ile eşlik etti. İrfan Güney, Acıbadem Üniversitesi'nin bu özel günü ve düzenlenen konser ile ilgili…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*