EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Adnan Karaduman & Serkan Sönmezocak – Fifty / Fifty

Adnan Karaduman & Serkan Sönmezocak – Fifty / Fifty

FIFTY FIFTY müzik albümü 8 şarkıdan oluşan bir Adnan Karaduman & Serkan Sönmezocak projesidir. Sözlerle sınırlandırılmamış enstrümantal bir yapıda hazırlanan albümde; Serkan Sönmezocak tarafından oluşturulmuş bir stil ve düzenleme anlayışı üzerinde ahenkle danseden Adnan Karaduman’ın eşsiz keman tınısını ve icra tarzını, bazen ağlatıp bazen de gülümsetirken duyuyoruz. 80’li  yılların müzik dokusunu, günümüz elektronik müzik anlayışına ait renkleri, etnik müzik tarzlarının yerel ve özgün dokusunu, dinlendirici ve ilham verici müziklerin dokunuşlarını, hepsini bir arada albüm içinde duymak ve hissetmek mümkün.

 

Serkan Sönmezocak

20 Temmuz’da İstanbul’da doğan Serkan Sönmezocak, bir çok müzisyenin var olduğu aile konservatuarı olarak adlandırdığı çocukluk ortamında müzikle doğup, müziğe yönelmiş ve bu konuda kendini eğitip geliştirmiştir.
2003 yılında Altın Koza Film ödüllerinde jüri oy birliği ile “Gen” filmi en iyi müzik ödülüne layık görülmüştür.
Alihan Samedov, Kirpi gibi dünyaca tanınmış sanatçıların müzik prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü üstlendiği albümlerde world müzik ve alternatif müzik türleri üzerine farklı sentezlemeler deneyerek; Buddha Bar ve Siddharta gibi albüm serilerinde ve completion albümlerde beste ve aranjeleriyle yer almıştır. Bunlardan en bilinenleri; My Name is Kirpi, ‘The Song’, ‘Sen gelmez oldun’, ‘yaz akşamı’ adlı eserlerdir.

Ülkemizde ve dünya müziğinde sayısız albümde aranjör ve besteci olarak önemli çalışmalara imza atan Serkan Sönmezocak birçok önemli sanatçının dışında halen İlhan İrem ve Alihan Samedov’a konserlerde tuşlu çalgılarda eşlik etmektedir. Kurucusu olduğu Radox Music Production’da yapımcı prodüktör olarak müzik sektörü
için kanal kimlik müzikleri, belgesel, film müzikleri ve Jingle üretmeye devam etmektedir. Kişisel youtube kanalı www.youtube.com/user/radoxmusic Ayrıca uluslararası onaylı sanat ve müzik terapisi eğitimi ve sertifikası bulunan Serkan Sönmezocak; Psikoterapist Mehmet Çağan ile  birlikte müziğin iyileştirici terapileri ile ilgili çok özel bir çalışmayı hayata geçirmenin hazırlığı içindedir.

 

Adnan Karaduman

1965 yılında G.Antep’te doğan Adnan Karaduman Türk müziğinde önemli bir yere sahip her biri kendine has müzisyenlerden oluşan bir ailede kendi tarzını yaratan Ülkemizin dünya çapında keman virtiözlerinin başında gelmektedir. Babasının kendisini keşfetmesi ile ilk müzik derslerini de kendisinden almıştır.

2004 yılında Yunanistan’da yapılan olimpiyatlarda Kültür bakanlığı tarafından Grup Lodos ile konser veren Adnan Karaduman, ayrıca Goran Bregoviç ve Chizan end camien ile Viyana’da konserde birlikte çaldı. İ.T.Ü Türk müziği devlet konservatuarı çalgı eğitim bölümünden mezun olan Adnan Karaduman 80’li yılların başında çok genç yaşta okul yıllarında başladığı albüm kayıtlarında sayısız albümde yüzlerce sanatçıya albüm kayıtlarında çalmıştır.1980’lı yıllarda başladığı konser çalışmalarında Zeki Müren, Sezen Aksu, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses ve birçok
sanatçıyla sahnede olan Adnan Karaduman halen Yıldız Tilbe’ye sahnede eşlik etmektedir. 2009 yılında ‘Meçhul’ adlı ilk solo albümünü yayınlayan Adnan Karaduman üretmeye ve yeni albüm çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

 

 

 

FIFTY FIFTY müzik albümü 8 şarkıdan oluşan bir Adnan Karaduman & Serkan Sönmezocak projesidir. Sözlerle sınırlandırılmamış enstrümantal bir yapıda hazırlanan albümde; Serkan Sönmezocak tarafından oluşturulmuş bir stil ve düzenleme anlayışı üzerinde ahenkle danseden Adnan Karaduman'ın eşsiz keman tınısını ve icra tarzını, bazen ağlatıp bazen de gülümsetirken duyuyoruz. 80'li  yılların müzik dokusunu, günümüz elektronik müzik anlayışına ait renkleri, etnik müzik tarzlarının yerel ve özgün dokusunu, dinlendirici ve ilham verici müziklerin dokunuşlarını, hepsini bir arada albüm içinde duymak ve hissetmek mümkün.   Serkan Sönmezocak 20 Temmuz’da İstanbul’da doğan Serkan Sönmezocak, bir çok müzisyenin var olduğu aile konservatuarı olarak adlandırdığı çocukluk ortamında müzikle…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*