EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Ahmet Akkaya – Hey İstanbul

Ahmet Akkaya – Hey İstanbul

Hareketli, yüksek enerjili şarkılarıyla 90’lı yıllar Türk Pop Müziği’nde büyük bir çıkış yapan ve döneminin en yetenekli müzisyenleri arasında gösterilen Ahmet Akkaya “Hey İstanbul” teklisiyle geri dönüyor.

Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan şarkının dört farklı müzik türünde versiyonu ve klibi de bulunuyor.

Sözü Ahmet Akkaya ve Mete Özgencil’e ait olan şarkının müziği ve düzenlemesi de Ahmet Akkaya’ya ait.

Hey İstanbul’un orijinal versiyonunun yanı sıra Deep House, Disko Funk ve Piyanoolmak üzere dört farklı düzenlemesi bulunuyor. Şarkıların kayıtlarında Grammy Ödüllü, Latin Amerika’nın dünyaca ünlü ses mühendisi Arjantinli Andres Mayo imzası var.

“Hey İstanbul” şarkısının kapak fotoğrafları ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut imzası taşıyor. Projedeki Ahmet Akkaya & Mehmet Turgut işbirliği yalnızca bununla sınırlı kalmadı. Şarkının dört farklı düzenlemesinden biri olan Piyano Versiyonu’nun klip yönetmenliğini Ahmet Akkaya ve Mehmet Turgut birlikte yaptılar.

 

 

 

Hareketli, yüksek enerjili şarkılarıyla 90'lı yıllar Türk Pop Müziği'nde büyük bir çıkış yapan ve döneminin en yetenekli müzisyenleri arasında gösterilen Ahmet Akkaya “Hey İstanbul” teklisiyle geri dönüyor. Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan şarkının dört farklı müzik türünde versiyonu ve klibi de bulunuyor. Sözü Ahmet Akkaya ve Mete Özgencil’e ait olan şarkının müziği ve düzenlemesi de Ahmet Akkaya’ya ait. Hey İstanbul’un orijinal versiyonunun yanı sıra Deep House, Disko Funk ve Piyanoolmak üzere dört farklı düzenlemesi bulunuyor. Şarkıların kayıtlarında Grammy Ödüllü, Latin Amerika’nın dünyaca ünlü ses mühendisi Arjantinli Andres Mayo imzası var. "Hey İstanbul" şarkısının kapak fotoğrafları ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut imzası taşıyor. Projedeki Ahmet Akkaya & Mehmet Turgut işbirliği yalnızca bununla sınırlı kalmadı. Şarkının…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*