Anasayfa / SINGLE / EP / Akkor – Zabt

Akkor – Zabt

Üstün Lütfi Yıldırım’ın elektro akustik projesi olarak ortaya çıkan, solo performansların yanı sıra disiplinler arası çalışmalarla görsel-işitsel kolektif performanslar da gerçekleştiren Akkor, yeni single’ı “Zabt”ı yayımladı.

Akkor’un 2020’nin ilk çeyreğinde yayımlanacak albümü “Durma”nın habercisi olan “Zabt”, aynı zamanda projenin güncel dilini de yansıtıyor. “Zabt”ta Yıldırım’ın ses deneyleri ve soyutlama ile elde ettiği motiflere analog synthesizer ve piyano kayıtları eşlik ediyor. Prodüktörlüğünü Üstün Lütfi Yıldırım’ın üstlendiği, miksi Kemal Cankaya katkılarıyla Yıldırım tarafından yapılan parçanın mastering’i Cem Oral tarafından gerçekleştirildi.

Akkor, kent ve günlük hayatın barındırdığı sesleri üretiminin merkezine alarak, elektro akustik enstrüman ve bilgisayar destekli teknikler kullanıyor. Çok disiplinli kolektif birliktelikler ile ortaya çıkarttığı müzikal hikayeleri görsel, ses ve ışık ile birleştirerek performans mekanına göre düzenlenmiş sahnelerde sunuyor.

Akkor’un önümüzdeki aylarda yayımlanacak ilk stüdyo albümü “Durma”, üç yıllık bir çalışmanın ürünü.

 

 

 

Üstün Lütfi Yıldırım’ın elektro akustik projesi olarak ortaya çıkan, solo performansların yanı sıra disiplinler arası çalışmalarla görsel-işitsel kolektif performanslar da gerçekleştiren Akkor, yeni single’ı “Zabt”ı yayımladı. Akkor’un 2020’nin ilk çeyreğinde yayımlanacak albümü “Durma”nın habercisi olan “Zabt”, aynı zamanda projenin güncel dilini de yansıtıyor. “Zabt”ta Yıldırım’ın ses deneyleri ve soyutlama ile elde ettiği motiflere analog synthesizer ve piyano kayıtları eşlik ediyor. Prodüktörlüğünü Üstün Lütfi Yıldırım’ın üstlendiği, miksi Kemal Cankaya katkılarıyla Yıldırım tarafından yapılan parçanın mastering’i Cem Oral tarafından gerçekleştirildi. Akkor, kent ve günlük hayatın barındırdığı sesleri üretiminin merkezine alarak, elektro akustik enstrüman ve bilgisayar destekli teknikler kullanıyor. Çok disiplinli kolektif birliktelikler…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*