EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Alaca – 10Gün

Alaca – 10Gün

Alaca’nın “10Gün” isimli albümünün 5 parçadan oluşan ilk bölümü yayında.

İstanbullu hip-hop, alternative R&B ve neo-soul ikilisi Alaca, 10Gün isimli konsept albümünün beş parçadan oluşan ilk bölümünü 14 Ağustos itibarıyla dijital platformlarda yayınladı.

Alaca’nın 1,5 senedir üzerinde çalıştığı 10Gün isimli albümünün ilk teklisi Olmaz, 15 Mayıs 2020 tarihinde; ikinci teklisi Sar ise 10 Temmuz 2020 tarihinde yayınlandı. 14 Ağustos tarihinde albümün 5 parçadan oluşan ilk bölümünü 10Gün (Part-1) ismiyle yayına alan ekip, Olmaz ve Sar parçalarının yanı sıra Al Bunu, Tekrar ve Hadi Bunu Kutlayalım adlı parçalarını da dijital platformlarda yayınladı. Albümün tamamının ise Ekim 2020’de yayınlanması planlanıyor.

Genel kayıtlarını kendi ev stüdyolarında, akustik kayıtlarını Babajim İstanbul Stüdyoları’nda alan ekip, mix’te Harun İyicil ve Kerem Akdağ’dan oluşan Flytones ile mastering’de ise Çağan Tunalı ile çalıştı.

Albümün kapak fotoğraf çekimleri Sumo Kreatif’ten Ahmet Budak tarafından gerçekleştirilirken, albümün artwork’ü ise Deniz Ataşer tarafından yapıldı.

 

10GÜN Hakkında

Konsept albüm olan 10Gün, Boccaccio’nun yazdığı ilk hikaye kitabı olan Decameron’dan (Decameron; Yunanca on ve gün sözcüklerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.) ilham alınarak hazırlanmıştır. Veba salgını günlerindeki Floransa’yı ele alan kitap; 10 kişinin, 10 gün boyunca, birbirlerine anlattıkları 100 hikayeden oluşmaktadır. Her gün için, kitaptaki anlatıcılar tarafından farklı bir tema belirlenmekte, hikayeler o konsept çerçevesinde cesur bir üslupla ele alınmaktadır.

Decameron’u referans alan 10Gün albümü; nüktedan hikaye anlatıcılığının yoğun olduğu, modern ve retro soundların birleştiği, hip-hop tarzında bestelerden oluşmaktadır. Albümdeki her şarkı, kitapta o gün için belirlenen konseptlerden birini temsil etmektedir.

10Gün (Part-1) Künye

Sözler: Ata Bornova
Müzik: Mehmet Mutlu, Ata Bornova
Mix: Flytones
Mastering: Çağan Tunalı
Kayıt Mühendisi: Arın Baykurt, Mehmet Mutlu
Stüdyo: VxV Studio, Babajim İstanbul
Cover Foto: Ahmet Budak (Sumo Kreatif)
Cover Artwork: Deniz Ataşer

 

Alaca Hakkında

1992 İzmir doğumlu söz yazarı-prodüktör Ata Bornova ve 1995 Ordu doğumlu gitarist-prodüktör Mehmet Mutlu tarafından kurulan grup, çeşitli ekiplerde birlikte çalıştıktan sonra, kendi bestelerini yapmaya karar verdi. 2019 yılında “Mükemmelsin” ve “Al Bunu” isimli iki parça çıkartan Alaca daha sonra, İstanbul’da 5 kişilik bir grupla, hip-hop, soul, r&b gibi türlerden oluşan repertuarlarıyla sahne almaya başladı. Kendi yaratttıkları “karantinada hikaye anlatma” konseptinin ortasına düşen ikili, ekim ayında yayınlamayı planladıkları albümü beklemekte.

 

 

Alaca'nın "10Gün" isimli albümünün 5 parçadan oluşan ilk bölümü yayında. İstanbullu hip-hop, alternative R&B ve neo-soul ikilisi Alaca, 10Gün isimli konsept albümünün beş parçadan oluşan ilk bölümünü 14 Ağustos itibarıyla dijital platformlarda yayınladı. Alaca'nın 1,5 senedir üzerinde çalıştığı 10Gün isimli albümünün ilk teklisi Olmaz, 15 Mayıs 2020 tarihinde; ikinci teklisi Sar ise 10 Temmuz 2020 tarihinde yayınlandı. 14 Ağustos tarihinde albümün 5 parçadan oluşan ilk bölümünü 10Gün (Part-1) ismiyle yayına alan ekip, Olmaz ve Sar parçalarının yanı sıra Al Bunu, Tekrar ve Hadi Bunu Kutlayalım adlı parçalarını da dijital platformlarda yayınladı. Albümün tamamının ise Ekim 2020'de yayınlanması planlanıyor. Genel kayıtlarını…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*