EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Alafsar Rahimov & Etibar Asadli – Sexy Caffards

Alafsar Rahimov & Etibar Asadli – Sexy Caffards

Alafsar Rahimov (Balaban / Zurna) ve Etibar Asadli (Piyano / Klavye), özgün bestelerden oluşan yeni albümleri “Sexy Caffards” ile dinleyicileriyle buluşuyor.

Jazz, soul ve elektronik unsurların kusursuz bir şekilde birleştiği bu albüm, dinleyicileri sürükleyici bir ses yolculuğuna çıkarıyor. Sanatçılar, şarkılarıyla dinleyicileri düşündürmeye ve kendileriyle duygusal bir bağ kurmaya çağırıyor.

Sanatçıların ifadesine göre albüm, insanlığa, saflığa ve özümüze geri dönüşü hedefliyor.

Tıpkı hamamböceklerinin bir insan vücuduna dokunduktan sonra iki saat kendini temizlemesi gibi.

Temizlenme, burada metaforik bir anlamda değerlendirilmeli, içsel ve dışsal arınma, insanın doğaya olan uyumu ve kendine dönüşümü olarak yorumlanmalı

Sanatçılar, albümün oluşturulma sürecinde doğaya ve çevreye olan duyarlılıklarını da beraberlerinde getirmişler. Albümde yer alan bazı şarkılar, savaşların yol açtığı acıları ve ekolojik yıkımı imlerken, iklim değişikliği ve küresel ısınma gibi çağımızın önemli sorunlarına da sesler üzerinden göndermelerde bulunuluyor.

Sanatçılar, kısacası müzikleriyle metaforik olarak insanları bilinçlendirmek ve harekete geçirmek istiyorlar. Zira sordukları soru Baudrillard’la ortak: Neden her şey hala yok olup gitmedi?

“Sexy Caffards” albümü, toplamda on şarkıdan oluşuyor ve bu şarkılar farklı zaman ve zeminlere bizleri eş zamanlı olarak çağırıyor. Albümde yer alan şarkılar, aynı zamanda karşıtlıklar üzerinde konumlanan ruhsal deneyimlere de dinleyiciyi davet ediyor. Yükseliş ve düşüşler, umut ve hayal kırıklığı gibi karşıt duygu durumlarına seslenerek dinleyicileri duygusal bir yolculuğa çıkarıyor.

Şarkılar arasındaki geçişlerde ve akıştaysa farklı bir yol izlenmiş. Bu hissedilebilir metaforik akış, albümün derinliğini ve anlatım gücünü artıran bir etken.

“Sexy Caffards” albümünde sürpriz olarak bazı konuk sanatçılar da yer alıyor. “Kidbekid, Martin Wangermee, Kevin Lazakis, Harini Iyer ve Natasha Brown” gibi yetenekli isimler, albümün ses dokusunu derinleştirmiş ve zenginleştirmiş. Farklı ses ve tarzların yarattığı çok renklilik, her tekil dinlemede şarkıların farklı ses ve duygu katmanlarına nüfuz etmemize de sebep oluyor.

 

 

Albümün teaser videosu ise, dijital AI sanatçısı “Aiplague” tarafından özenle hazırlanmış.

Bu teaser, albümün atmosferini ve sanatçıların müzikal vizyonunu önceden hissetme fırsatını dinleyici ve izleyicilere sunuyor.

“Sexy Caffards” albümü, dinleyicilere modern bir müzik deneyimine çağırırken, aynı zamanda müziğin gücünü kullanarak insanları düşündürmeye, duygusal bir derinliğe ve harekete geçmeye de teşvik ediyor.

Albümdeki şarkılar, aynı zamanda sanatçıların enstrümanları üzerindeki virtüözlüklerini de gösteriyor.

 

Bu albüm, müziğin sınırlarını zorlayan ve yaratıcılığı ön plana çıkaran bir çalışma olarak gözden kaçırılmamalı.

Alafsar Rahimov ve Etibar Asadli’nin özgün besteleri ve müzikal yetenekleri, “Sexy Caffards” albümünde başarılı bir şekilde birbirine eklemlenip karışmış.

Dinleyiciler, bu albüm sayesinde derin bir müzik deneyimi yaşayacak ve sanatçıların anlatmak istedikleri mesajları anlamlandıracaklar.

Alafsar Rahimov (Balaban / Zurna) ve Etibar Asadli (Piyano / Klavye), özgün bestelerden oluşan yeni albümleri "Sexy Caffards" ile dinleyicileriyle buluşuyor. Jazz, soul ve elektronik unsurların kusursuz bir şekilde birleştiği bu albüm, dinleyicileri sürükleyici bir ses yolculuğuna çıkarıyor. Sanatçılar, şarkılarıyla dinleyicileri düşündürmeye ve kendileriyle duygusal bir bağ kurmaya çağırıyor. Sanatçıların ifadesine göre albüm, insanlığa, saflığa ve özümüze geri dönüşü hedefliyor. Tıpkı hamamböceklerinin bir insan vücuduna dokunduktan sonra iki saat kendini temizlemesi gibi. Temizlenme, burada metaforik bir anlamda değerlendirilmeli, içsel ve dışsal arınma, insanın doğaya olan uyumu ve kendine dönüşümü olarak yorumlanmalı Sanatçılar, albümün oluşturulma sürecinde doğaya ve çevreye olan duyarlılıklarını…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.65 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*