EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Atatürk’ün Şiirleri İlk Kez Bestelendi

Atatürk’ün Şiirleri İlk Kez Bestelendi

Atatürk’ün “Ümmid-i Aşkım” adlı şiiri, ilk kez, şarkı olarak sevenleriyle buluşuyor.

Atatürk’ün, Fikriye hanıma ithaf ettiği, duygusal sözler içeren ve bir iç dökme şeklindeki şiiri ile Fikriye Hanım’ın
ATAMIZ’a yazdığı şiir, besteci ve yorumcu Serap Yenici tarafından bestelendi ve seslendirildi.

Albüm içeriğinde, Atatürk tarihçisi ve manevi kızı olan Sabiha Gökçen ve Cemil Bozok’un manevi oğlu Eriş Ülger’in ‘’Fikriye‘’ kitabından alıntılar yer alıyor.

Ayrıca, kişisel yazılarının desteğiyle bu hazin sonla biten, duygusal, bazen platonik, bazen de karşılık bulan aşkın  sahibi Fikriye Hanım’ın, Atatürk için nasıl önemli bir yeri olduğunu kanıtlayan kısa gerçek konuşmalar bulunuyor.

Sözleri, Osmanlı Türkçesi olarak bestelenen şarkılarda, özgün sözler şarkıya göre düzenlenerek kullanıldı. Günümüz Türkçe’si ile de şiir yorumlarıyla sunuldu. Şiir yorumlarını, Serap Yenici ve Hakan Yılmaz seslendirdi.

Klasik Türk Sanat Müziği alanında kazandırılan yapım 19 Mayıs 2016’da (bugün) müzikseverlerle buluşuyor…

Atatürk’ün "Ümmid-i Aşkım" adlı şiiri, ilk kez, şarkı olarak sevenleriyle buluşuyor. Atatürk'ün, Fikriye hanıma ithaf ettiği, duygusal sözler içeren ve bir iç dökme şeklindeki şiiri ile Fikriye Hanım'ın ATAMIZ'a yazdığı şiir, besteci ve yorumcu Serap Yenici tarafından bestelendi ve seslendirildi. Albüm içeriğinde, Atatürk tarihçisi ve manevi kızı olan Sabiha Gökçen ve Cemil Bozok'un manevi oğlu Eriş Ülger'in ‘’Fikriye‘’ kitabından alıntılar yer alıyor. Ayrıca, kişisel yazılarının desteğiyle bu hazin sonla biten, duygusal, bazen platonik, bazen de karşılık bulan aşkın  sahibi Fikriye Hanım'ın, Atatürk için nasıl önemli bir yeri olduğunu kanıtlayan kısa gerçek konuşmalar bulunuyor. Sözleri, Osmanlı Türkçesi olarak bestelenen şarkılarda, özgün sözler…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.92 ( 3 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*