EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Aytun Gelgin – Path

Aytun Gelgin – Path

Uzun yıllardır bir çok ünlü isimle aynı sahnede yer alan müzisyen Aytun Gelgin’in ilk solo albümü “Path” dinleyici ile buluşuyor.

Türkiye’de alanında kendisini ispat etmiş ve aranılan müzisyenlerden biri olan Gelgin, Cem Karaca, Ajda Pekkan, Mazhar Alanson, Ebru Gündeş, Edip Akbayram, Turhan Yükseler, Hakan Aysev, Ziynet Sali, Sibel Tüzün, Can Gox, İlyas Yalçıntaş gibi her biri birbirinden değerli müzisyenlere uzun yıllar sahnede ve stüdyoda eşlik ettikten sonra ilk solo albümü “PATH” tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Albümün tüm beste ve düzenlemeleri kendisine ait olup, albümde kendisine; Davullarda Arıkan Sırakaya, Ertuğrul Kırçın ve Erhan Seçkin, piyano ve tuşlu çalgılarda Koray Üsgülen, bas gitarlarda Buğra Kılıçak, Saksafon ve flütlerde Anıl Şallıel, trompette ise Vecihi Akın eşlik etti.

Kayıtları Stüdyo Arı’da gerçekleşen “PATH” albümünün kayıt operatörlüğü Meriç Memikoğlu’na,

Miks ve Mastering ise Arıkan Sırakaya’ya ait.

Çok uzun zamandır yol müziklerinden oluşan bir albüm yapmak istediğini söyleyen Aytun Gelgin’den “PATH”; konsept olarak içinde birbirinden farklı tarzları ve hikayeleri barındıran, canlandırıcı, umut ve pozitiflik dolu bir albüm.

 

 

 

Uzun yıllardır bir çok ünlü isimle aynı sahnede yer alan müzisyen Aytun Gelgin'in ilk solo albümü "Path" dinleyici ile buluşuyor. Türkiye'de alanında kendisini ispat etmiş ve aranılan müzisyenlerden biri olan Gelgin, Cem Karaca, Ajda Pekkan, Mazhar Alanson, Ebru Gündeş, Edip Akbayram, Turhan Yükseler, Hakan Aysev, Ziynet Sali, Sibel Tüzün, Can Gox, İlyas Yalçıntaş gibi her biri birbirinden değerli müzisyenlere uzun yıllar sahnede ve stüdyoda eşlik ettikten sonra ilk solo albümü "PATH" tüm dijital platformlarda yayınlandı. Albümün tüm beste ve düzenlemeleri kendisine ait olup, albümde kendisine; Davullarda Arıkan Sırakaya, Ertuğrul Kırçın ve Erhan Seçkin, piyano ve tuşlu çalgılarda Koray Üsgülen, bas gitarlarda…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.73 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*