EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / BABA Şarkılar

BABA Şarkılar

Ankaralı rock grubu BABA, 2017’yi ilk albümlerini yayınlayarak kapattı. Vokalde Batuhan Ayduğan, elektrik gitarda Baran Özden, bas gitarda Arda Çortancıoğlu ve davulda Alp Özallı’dan oluşan grubun ilk albümü ‘Yalana Kefil’ dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşmayı bekliyor.

Dört ODTÜ oğrencisinden oluşan BABA’nın kökleri beş yıl öncesine dayansa da grup şu anki halini 2015 sonbaharında Alp Özallı’nın katılımıyla aldı. Kısa bir süre sonra EP kaydetme kararı alan grup sonraları grubun akıl önderliğini de üstlenecek olan Koner Memili ile tanıştı. 2016 başlarında üç parçanın kaydı için Koner Memili’nin home stüdyosuna gelen grup dört parçanın kaydını gerçekleştirdi. Şu anki soundunun bu kayıt sürecinden çok beslendiğini ifade eden grup altı aylık sessizliğini Soundcity İstanbul stüdyolarında ‘Yalana Kefil’ albümünün kayıtlarıyla bozdu. Eski EP kayıtlarının da bulunduğu albümün kayıt sürecinde konser soundunu albüme taşıma fikri işlendi. Türk alternatif rock piyasasına farklı bir soluk kazandırmayı hedefleyen BABA grubu, önümüzdeki günlerde ‘Yalana Kefil’ albümünün ilk parçası ‘İçimdeki Hayvan’ın klibini yayınlamaya hazırlanıyor.

 

 

 

Ankaralı rock grubu BABA, 2017'yi ilk albümlerini yayınlayarak kapattı. Vokalde Batuhan Ayduğan, elektrik gitarda Baran Özden, bas gitarda Arda Çortancıoğlu ve davulda Alp Özallı'dan oluşan grubun ilk albümü 'Yalana Kefil' dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşmayı bekliyor. Dört ODTÜ oğrencisinden oluşan BABA'nın kökleri beş yıl öncesine dayansa da grup şu anki halini 2015 sonbaharında Alp Özallı'nın katılımıyla aldı. Kısa bir süre sonra EP kaydetme kararı alan grup sonraları grubun akıl önderliğini de üstlenecek olan Koner Memili ile tanıştı. 2016 başlarında üç parçanın kaydı için Koner Memili'nin home stüdyosuna gelen grup dört parçanın kaydını gerçekleştirdi. Şu anki soundunun bu kayıt sürecinden çok beslendiğini…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*