EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / berkcavdar – Yanımda Yanında

berkcavdar – Yanımda Yanında

2021’de berkcavdar adı altında ilk Türkçe parçası “Aklında yerim var mı?”yı çıkartan Berk Çavdar, solo projesiyle yayınladığı teklilerine ‘’Yanımda, Yanında’’ adlı yeni parçayı da ekledi.

“Yanımda, Yanında”, berkcavdar’ın önceki işlerine kıyasla vokal ve lirik yapının daha öne çıktığı, müziğin anlatılan hikayeyi desteklediği bir çalışmadır. Lo-fi melodik dokuların hip-hop benzeri güçlü kick’ler ve dinamik ritimlerle birleşimi, şarkıyı vokal ağırlıklı olmasına rağmen bir “ballad” hissinden uzaklaştırmaktadır.

Şarkı, kaotik toplumsal atmosfer, bitmek bilmeyen beklentiler ve hayal kırıklıkları tarafından nefessiz bırakılan bir kişinin, çareyi kendisini evinde ve güvende hissettiren o kişide aramasını anlatır. Anlatıcı, en çok istediği o kişiyle beraber olduğunda dünyanın düzelmeyeceğinin ve işlerin mucizevi bir şekilde iyiye gitmeyeceğinin farkındadır. Ama anlatıcı sürekli şikayet ettiği bu haksızlıkların ve kötülüklerin, istediği kişiyle beraber olabilse onu o kadar da rahatsız etmeyeceğini ve bunun ne kadar bencilce olduğunu kabullenmiştir. Bu bencilliğin beraberinde getirdiği içsel çatışmalar yetmezmiş gibi, söz konusu ikilinin bir araya gelmesini engelleyen geçmiş hatalar ve güvensizlikler de vardır.

berkcavdar’ın yeni teklisi ‘’Yanımda, Yanında’’ BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında.

 

 

 

Söz, Müzik: Berk Çavdar
Prodüktör: Berk Çavdar
Mastering: Bryan Shortell
Label: BBI Music Co.

 

2021’de berkcavdar adı altında ilk Türkçe parçası "Aklında yerim var mı?"yı çıkartan Berk Çavdar, solo projesiyle yayınladığı teklilerine ‘’Yanımda, Yanında’’ adlı yeni parçayı da ekledi. “Yanımda, Yanında", berkcavdar’ın önceki işlerine kıyasla vokal ve lirik yapının daha öne çıktığı, müziğin anlatılan hikayeyi desteklediği bir çalışmadır. Lo-fi melodik dokuların hip-hop benzeri güçlü kick’ler ve dinamik ritimlerle birleşimi, şarkıyı vokal ağırlıklı olmasına rağmen bir "ballad" hissinden uzaklaştırmaktadır. Şarkı, kaotik toplumsal atmosfer, bitmek bilmeyen beklentiler ve hayal kırıklıkları tarafından nefessiz bırakılan bir kişinin, çareyi kendisini evinde ve güvende hissettiren o kişide aramasını anlatır. Anlatıcı, en çok istediği o kişiyle beraber olduğunda dünyanın düzelmeyeceğinin ve…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*