EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Beste Açar – Canım Seni Çekiyor

Beste Açar – Canım Seni Çekiyor

Merhum sanatçı Kayahan’ın kızı Beste Açar “Canım Seni Çekiyor” isimli yeni tekli çalışmasını Poll Production etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu.

Söz ve müziği kendisine ait olan “Canım Seni Çekiyor” şarkısı melodik yapısı ve duygusu ile romantiklerin en favori şarkılarından biri olmaya aday. Akustik flamenko tınılarıyla, etnik tınıların sentezinden oluşan ve soft bir sound olan samimi parçanın aranjesi Ceyhun Çelikten imzalı.

“Canım Seni Çekiyor”a renk katan bir diğer isim ise solist Emre Olgun. Vokal olarak Beste Açar’a gitarıyla eşlik eden Olgun, şarkıya kattığı yorumla müzikseverlere farklı bir pencere açıyor. Babasının tarzında bir yol izleyen Beste Açar, parçanın arasında okuduğu şiirle herkese Kayahan’ın sesinden dökülen o unutulmaz şiirleri hatırlatıyor.

 

Editörün Notu:

Sanki aramızdan hiç ayrılmadı gibi, her an bir şarkı, bir albüm çıkacak karşımıza, öylesi alışamadık yokluğuna. Kayahan’ı kızı Beste’nin şarkısı ile bir kere daha anıyoruz. Sesini daha önce babası ile birlikte de bizlerle buluşturmuştu, “Karbeyaz” gibi önemli bir hit şarkıda da imzası vardı öncesinde, müzisyen kimliği de hiç uzakta değildi Beste’nin. Bu şarkısını hayata geçirdiği süre içinde babasının yanında olduğunu ve onu çok özlediğini de dile getirdi bir kere daha. Ve benim de çok eski bir dostum olan sevgili Emre Olgun’da eşlik etti kendisine bu çalışmasında. Günümüz kaos piyasasında sımsıcak bir içtenliği canı çekenlere iyi gelecek bir şarkı ve söz – beste de ayrıca Beste.

Kadri Karahan

 

 

 

Merhum sanatçı Kayahan’ın kızı Beste Açar “Canım Seni Çekiyor” isimli yeni tekli çalışmasını Poll Production etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. Söz ve müziği kendisine ait olan “Canım Seni Çekiyor” şarkısı melodik yapısı ve duygusu ile romantiklerin en favori şarkılarından biri olmaya aday. Akustik flamenko tınılarıyla, etnik tınıların sentezinden oluşan ve soft bir sound olan samimi parçanın aranjesi Ceyhun Çelikten imzalı. “Canım Seni Çekiyor”a renk katan bir diğer isim ise solist Emre Olgun. Vokal olarak Beste Açar’a gitarıyla eşlik eden Olgun, şarkıya kattığı yorumla müzikseverlere farklı bir pencere açıyor. Babasının tarzında bir yol izleyen Beste Açar, parçanın arasında okuduğu şiirle herkese Kayahan’ın…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*