EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / “Burada Müzik Var” Notları – 04 / Gürol Ağırbaş, Kesmeşeker, Barlas Tan Özemek

“Burada Müzik Var” Notları – 04 / Gürol Ağırbaş, Kesmeşeker, Barlas Tan Özemek

Bir günlük aranın ardından “Burada Müzik Var”ın dördüncü buluşması için yeniden yolumuzu Moda Kayıkhane’ye düşünüyoruz. Bugün sahnede hem çok sevdiğim müzisyenler hem de çok değerli dostlarım olacak.

“Yalancılar Kahvesinde” henüz çok yeni bir albüm. Ada Müzik ailesinden daha önce “Ayna Kırıldı” ve “Kediler” isimli iki şarkısını yayınlayan Barlas Tan Özemek bu kez bir albümle karşımızda. Bora Genel, Ozan Kısaparmak, Ethem Saran ve Zeynep Oktar’dan oluşan orkestrasıyla sahnede olan ve yeni şarkılarını ilk kez bu gecede seslendiren genç müzisyeni bu mutlu gününde sanatçı dostları Gaye Su Akyol (Bir Demet Yasemen düeti), Bartu Küçükçağlayan (Pireli Şarkı düeti) ve Özge Fışkın da yalnız bırakmıyor. Bilmeyenler için bir not düşelim, kendisi Bülent Ortaçgil’in yeğeni ve zaman zamanda sahnesinde kendisine de eşlik ediyor. Ayrıca daha önce Korhan Futacı, Yasemin Mori gibi müzisyenlerle de sahne birlikteliği gerçekleştirdi.

 

Konseri yine sevgili arkadaşım Behlül Üçışık’la takip ettim ayrıca mekanda sevgili Deniz Durukan ile de karşılaştım ki bu duruma çok sevindim. Çünkü kendisi ile müziği konuşmak, paylaşmak çok keyifli. İlk konserde sahne alan Grup Gündoğarken ile de yeniden karşılaşmak ve kısa bir sohbet gerçekleştirmek ise bir başka güzellik. Bir başka minik sohbetse sevgili Emre Siyahoğlu ile. Emre, bikuble.com sitesi adına müzik söyleşileri gerçekleştiriyor, notlar tutuyor ve bunu büyük bir heyecanla yapıyor. Takip etmenizi ayrıca dilerim. Yine orada olanlar arasında Ceylan Ertem ile oyuncu Berrak Tüzünataç göze çarpanlar arasında.

İkinci konser için dış mekana çeviriyoruz rotayı, bu kez Gürol Ağırbaş’ın sahnesine konuk olacağız. Bana göre bu yılın albümü “Bas Şarkıları 3”ün lansman konseri de bu mekanda olmuştu ve dinlemeye doyamamıştım. Yeniden ve bu kez farklı konukların da olacağı sahnede en önde kendime yer bulmayı başardım. Konserin ilk konuğu Gaye Biçer’di. Biçer, yaz konserlerinde eşlik etmişti ekibe ve sahnede ilk kez dinleyecektim kendisini. “Hal’den Hale” ve “Renklendi Kokular” isimli şarkıları seslendirerek başladı Biçer, daha sonra kendisine Güvenç Dağüstün eşlik etti ve birlikte de “Yüzsekiz”i düet olarak sundular.

Gecenin olmazsa olmazı Birsen Tezer ile birkaç gün sonra yeniden aynı mekanda buluşmanın keyfini ise bir sürpriz şarkı tamamladı. Tezer, Dağüstün ile birlikte Ahmet Kaya’nın “Mahur” isimli şarkısını okudu ki bu hem en sevdiğim hem de repertuarda daha önce hiç dinlemediğim şarkılardan biriydi, dolayısı ile aldığım hazzı anlatamam. Şarkıyı / performansı en azından benim gibi hissedecek kişilerin olduğunu biliyorum ve şuraya videosunu bırakıyorum. Profesyonel çekimi yayınlanana kadar en azından yetinmek adına.

 

Birsen Tezer solo olarak “Alaturka Bossa”yı (ki bu şarkının hikayesini ayrıca anlatarak) yorumladıktan sonra bir diğer konuk müzisyen Hüsnü Arkan sahnedeydi. Tezer ve Arkan birlikte “Sevda Eskisi” ve “Öyle Bir Rüya”yı seslendirdiler. Final ise tüm ekipten “O Ya Na Ne” şarkısı ile olmuştu, zaman öyle çabuk akıp gitmişti. Birol Ağırbaş, Emre Tankal, Derin Bayhan, Adem Gülşen, Saygın Akbudak ve Ece Şermet eşlik etti Gürol Ağırbaş’a, muhteşem bir ekip ve kendileri ile yeniden buluşmanın adresi Kasım ayında bir kere daha Moda Kayıkhane olacak, kaçırmamak adına şimdiden not alınması gerek.

 

1990’ların başında Kadıköy’de kurulan Kesmeşeker son albümleri “Kadıköy”ü geçtiğimiz sene Ada Müzik etiketi ile yayınlamıştı. Ada Müzik’in kıdemli gruplarından olan Kesmeşeker’i dinlemek üzere yeniden iç sahnedeydik. “Akustik Şiirler” kitabım sürecinde tanışma şansını bulduğum grubun solisti Cenk Taner’in ve tüm ekibin enerjisi (Cihan Tanrıverdi / gitar, Demirhan Baylan / bas gitar, Gökhan Özcan / vurmalı çalgılar) o kadar güzeldi ki adeta yıllara meydan okuyan şarkıları ile bir gecemizin daha sonuna geldik.

 

Bu akşamın (03 Ekim) konukları ise son albümü “Rüyalarıma Gir”i bu yaz başında yine Ada Müzik etiketi ile yayınlayan Şenay Lambaoğlu, efsane Moğollar ve Bora Öztoprak olacak. Moğollar’ın sahnesine son yılların en çok dikkat çeken müzisyenlerinden Ezhel, Öztoprak’ın sahnesine de başarılı oyuncu Devrim Yakut konuk olacak. Bizler de tüm heyecanımızla orada olacağız.

 

 

Fotoğraflar: Behlül Üçışık & Kadri Karahan
Bir günlük aranın ardından “Burada Müzik Var”ın dördüncü buluşması için yeniden yolumuzu Moda Kayıkhane’ye düşünüyoruz. Bugün sahnede hem çok sevdiğim müzisyenler hem de çok değerli dostlarım olacak. “Yalancılar Kahvesinde” henüz çok yeni bir albüm. Ada Müzik ailesinden daha önce "Ayna Kırıldı" ve "Kediler" isimli iki şarkısını yayınlayan Barlas Tan Özemek bu kez bir albümle karşımızda. Bora Genel, Ozan Kısaparmak, Ethem Saran ve Zeynep Oktar’dan oluşan orkestrasıyla sahnede olan ve yeni şarkılarını ilk kez bu gecede seslendiren genç müzisyeni bu mutlu gününde sanatçı dostları Gaye Su Akyol (Bir Demet Yasemen düeti), Bartu Küçükçağlayan (Pireli Şarkı düeti) ve Özge Fışkın da yalnız…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*