EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Burak Can Bayar – Nasıl Buralar?

Burak Can Bayar – Nasıl Buralar?

Söz & Müzik: Burak Can Bayar
Düzenleme: Burak Can Bayar
Mixing: Özgür Yurtoğlu
Mastering: Joe Carra

BCB Müzik

 

“Geri Ver Bana” single’ı ve Mirkelam’ın “Hatıralar” şarkısına yaptığı cover çalışması ile adından söz ettirmeyi başaran Burak Can Bayar, albüm öncesi son teklisi olan “Nasıl Buralar” adlı çalışmasını BCB Müzik etiketiyle yayınladı.

Söz, müzik ve düzenlemesi Burak Can Bayar’a ait olan şarkıda, tüm enstrüman kayıtları da sanatçının kendi tarafından yapıldı. Seksenli yıllara ait tınılarla beslenmiş olan çalışmanın mixing’i Özgür Yurtoğlu tarafından yapılırken, mastering’de ise masada Avustralyalı Joe Carra yer aldı.

Mayıs ayının son günlerinde Netd üzerinden yayınlanan klipte, farklı karakterlerdeki kadınların özgürlük ile olan ruhsal bağları ve bu özgürlüğün onlara verdiği huzur fikri tema olarak işlenirken; Burak Can Bayar, dışarıda nasıl bir hayat olduğunu anlatmaya çalışarak herkesi daha özgür bir yaşama davet etmiş oldu.

Aynı zamanda bir yol şarkısı olarak tanımlanabilecek “Nasıl Buralar”da sanatçının, önceki şarkılarında yer alan rock çizgisinin biraz daha dışında kalarak daha çok Indie Pop’a yönelerek daha duru bir sound yakaladığını görmek mümkün. Eylül ayına kadar hazır olması beklenen albümde ise bu ses çeşitliliğini ve tarzlar arasındaki yumuşak müzik geçişlerini daha sık duyma imkanımız olacak.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XzSa_inBFks Söz & Müzik: Burak Can Bayar Düzenleme: Burak Can Bayar Mixing: Özgür Yurtoğlu Mastering: Joe Carra BCB Müzik   “Geri Ver Bana” single’ı ve Mirkelam’ın “Hatıralar” şarkısına yaptığı cover çalışması ile adından söz ettirmeyi başaran Burak Can Bayar, albüm öncesi son teklisi olan “Nasıl Buralar” adlı çalışmasını BCB Müzik etiketiyle yayınladı. Söz, müzik ve düzenlemesi Burak Can Bayar’a ait olan şarkıda, tüm enstrüman kayıtları da sanatçının kendi tarafından yapıldı. Seksenli yıllara ait tınılarla beslenmiş olan çalışmanın mixing’i Özgür Yurtoğlu tarafından yapılırken, mastering’de ise masada Avustralyalı Joe Carra yer aldı. Mayıs ayının son günlerinde Netd üzerinden yayınlanan klipte, farklı karakterlerdeki…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*