EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Cankoray – Ömür Dediğin / Rakun Müzik

Cankoray – Ömür Dediğin / Rakun Müzik

9 şarkılık yeni albümü ‘Ömür Dediğin’i pandemi sürecinde tamamlayan sanatçı, albümde yer alan ‘Kaç Aşk Var Ki’yi de klibiyle aynı gün dinleyiciyle buluşturmanın heyecanını yaşıyor.

Aralarında söz ve müziği sanatçıya ait olan şarkılarla birlikte Aşık Veysel külliyatından ‘Hiçbir Türlü Bulamadım Ben Beni’, daha önce tekli olarak yayımladığı Cem Koray’ın unutulmaz şarkısı ‘Ömrüm’ ve Neşet Ertaş’ın sevilen türküsü ‘Ahirim Sensin’ de bulunuyor.

Yeni albümünden ve kendisinden; “Modern yaşamın içinde, sıkışıp kalan insanlar olduk. Hayatımızda olan bir çok şey artık tek kullanımlık. Bir eşyaya bile büyük anlamlar yüklerken, artık hayatımızda olan bir çok şeyin içini boşaltıp anlamsızlaştırıyoruz. Ardından yenilerini, daha sonra da daha ve en yenilerini isteyen bir ömürde savrulup duruyoruz.

Tam da bu konu başlığının altında duygularımızı da, hayatımızın bir noktasında dokunan ve hiç unutulmaz olarak düşündüğümüz şarkıları da o kadar hızlı tüketiyoruz.

Böyle olmasaydı isteğimdendir ki, çalınan her enstrümanın kendi akustiğindeki samimiyeti, yüreğe dokunuşunu hissettirelim ve geleceğe bir hatıra daha bırakalım istedim.’’

diyerek bahsediyor.

Rakun Müzik etiketiyle daha önce tekli olarak yayımlanan ‘Birden’ ve ‘Ömrüm’ün de olduğu ‘Ömür Dediğin’ şimdi tüm dijital platformlarda yayında!

 

Hakkında:

Merzifon doğumlu sanatçı genç yaşlarında müziğe olan ilgisi ile bağlama ve gitar çalarak müziğe başladı. Uzun yıllar çeşitli projelerde blues ve rock gitaristliği yapan Cankoray, 2001 yılında ‘Sonsuz Yol’ adını verdiği ilk albümünü yayınladı. İlk albümü ile ikinci albüm arasına çeşitli projeler ve konserler sığdıran sanatçı, ülkenin bir çok şehrinde sahneye çıktı.

2014 yılında ikinci albümü Gitmeden Önce’yi yayınlayan Cankoray, yeni şarkıları ile sahne performansına ağırlık vermeye devam etti.
Rakun Müzik etiketiyle 2020 yılında ‘Birden’i, 2021 yılında ise Cem Karaca’nın unutulmaz şarkısı ‘Ömrüm’ü albümden önceki son tekli çalışması olarak klibiyle aynı gün yayımladı.

 

 

9 şarkılık yeni albümü ‘Ömür Dediğin’i pandemi sürecinde tamamlayan sanatçı, albümde yer alan ‘Kaç Aşk Var Ki’yi de klibiyle aynı gün dinleyiciyle buluşturmanın heyecanını yaşıyor. Aralarında söz ve müziği sanatçıya ait olan şarkılarla birlikte Aşık Veysel külliyatından ‘Hiçbir Türlü Bulamadım Ben Beni’, daha önce tekli olarak yayımladığı Cem Koray’ın unutulmaz şarkısı ‘Ömrüm’ ve Neşet Ertaş’ın sevilen türküsü ‘Ahirim Sensin’ de bulunuyor. Yeni albümünden ve kendisinden; “Modern yaşamın içinde, sıkışıp kalan insanlar olduk. Hayatımızda olan bir çok şey artık tek kullanımlık. Bir eşyaya bile büyük anlamlar yüklerken, artık hayatımızda olan bir çok şeyin içini boşaltıp anlamsızlaştırıyoruz. Ardından yenilerini, daha sonra da…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*