EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Cansu Özcömert – Giden Gitsin

Cansu Özcömert – Giden Gitsin

Cansu Özcömert’ten yeni single: Giden Gitsin.

Güzelliğin tanımını dinleyicinin betimleyebileceği “Giden Gitsin” her gidenin içimizden bir şey koparamayacağını vurgularken aynı zamanda içimizde var olan anıların izleri ve kayıp boşlukları ruhu zorlamadan sorgulamaya itiyor.

Müzisyen; bu zaman kadar yaptığı şarkılarda ambiyans tarzını temel alıp bizlere sunduğu yeni teklisinin üstüne slow rock ve blues gibi tarzları harmanlayarak yolculuğuna devam ediyor.

 

Hakkında

1987 yılında İstanbul’da bu zamana kadar en yoğun kar mevsiminin yaşandığı anda dünyaya gözlerini Kadıköy’ün Moda’sında açtı. Şehrin kalabalık ve renkli karakteri içinde ve aynı zamanda Heybeliada doğasının içinde sessiz, dingin bir hayat yaşıyor. İlk gitarla buluşmasını sağlayan anne ve babası sayesinde aile yakınının temel bilgileri öğretmesi ile gitar çalma serüveni başlar. Babasının plak koleksiyonu sayesinde de rock, blues, jazz, ballad müzik tarzlarının güzelliği ile tanışır. Lise yıllarında underground topluluklarda gitarıyla eşlik etmeye ve grup müziğini öğrenerek gerek sahne, gerek stüdyo kayıtlarında bulunup müziğin içinde yaşamaya devam eder.

2015-2017 tarihleri arasında kendi şarkılarının ilk demo kayıtlarını yapmaya başlar ve o tarihlerden beri hayatın getirdiği dalgalarla mücadele içinde geçerken 2020 yazında ilk teklisi “Hayat Güzel Aslında” şarkısını dijital platformlarda paylaşmaya başladı. Peşinden bir ay sonra ikinci teklisi  “Hikâyelerde Kaldım” huzurlarımıza sundu. 2021 yılı Şubat ayında 4 şarkılık EP’si “No Boundry For Us” enstrümantal albümünü yayınladı. Şarkılarının tüm enstrümanları, aranjmanı, beste ve sözleri kendisine aittir.

Besteci, anlatıcı, gitarist ve tasarımcı. Müzik ve doğa tutkusu ile yaşlanıyor.

 

 

Cansu Özcömert'ten yeni single: Giden Gitsin. Güzelliğin tanımını dinleyicinin betimleyebileceği “Giden Gitsin” her gidenin içimizden bir şey koparamayacağını vurgularken aynı zamanda içimizde var olan anıların izleri ve kayıp boşlukları ruhu zorlamadan sorgulamaya itiyor. Müzisyen; bu zaman kadar yaptığı şarkılarda ambiyans tarzını temel alıp bizlere sunduğu yeni teklisinin üstüne slow rock ve blues gibi tarzları harmanlayarak yolculuğuna devam ediyor.   Hakkında 1987 yılında İstanbul’da bu zamana kadar en yoğun kar mevsiminin yaşandığı anda dünyaya gözlerini Kadıköy’ün Moda’sında açtı. Şehrin kalabalık ve renkli karakteri içinde ve aynı zamanda Heybeliada doğasının içinde sessiz, dingin bir hayat yaşıyor. İlk gitarla buluşmasını sağlayan anne ve babası sayesinde aile yakınının temel bilgileri…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*