EDİTÖRDEN
Anasayfa / WORLD / Cover Özel

Cover Özel

Buğra Güngör ile

Bi’ Dünya Müzik

bugragungor83@hotmail.com

İnstagram

 

 

Buz gibi bir Şubat ayından herkese merhaba. Bu ay yabancı müzik dünyası tam bir Cover mevsimi yaşıyor ve
yine dev isimlerden haberler var. Özellikle son dönemde yapılan Cover’lar ciddi anlamda dikkat çekici.

Geçtiğimiz ay TikTok’da sıkça duyduğumuz ve TikTok’erların video çekerken kullandığı “Madonna Frozen remix” sample’ı deprem etkisi yaratmıştı. Bunun üzerine Pop Kraliçesi, artık dijital platformlarda yayınlanan melodinin tam versiyonu üzerine müzisyen DJ Sickick ile işbirliği yaptı. Ayrıca Madonna resmi instagram hesabında sık sık paylaştığı story’lerde önümüzdeki günlerde çıkaracağı Remix toplama albümü için bu sample’ı kullanıyor. Parçada Sickick’in ilginç ses tonunu da duyduğumuz remix’in tam versiyonu için bir de klip çekilmiş. Aşağıdakilink’te izleyebilirsiniz.

 

Bu hafta Spotify’ın yeni çıkanlar listesine baktığımda Doja Cat’in yeni single’ı “Celebrity Skin” beni fazlasıyla
şaşırttı. Hip-Hop’un yeni kraliçesinden Courtney Love (aynı zamanda Hole grubu’nun lideri) cover’ı duymak
üstelik rock vokali yapması beni ziyadesiyle memnun etti. Doja neredeyse her türde şarkı söyleyebiliyor. Bir
sonraki albümü 90’lar Rock esintili olursa hiç şaşırmam :)

 

25 Mart’ta çıkacak yeni albümü ile hayranlarına uzun bir aradan sonra merhaba diyecek olan Michael Buble,
geçtiğimiz ay “I’ll Never Not Love You” single’ı ile dijital platformlarda yerini aldı. Bu kez klasik jazz formundan uzak pop-rock sound’u ile dinliyoruz sevgili Michael’ı. Bu hafta yine gelecek olan albümden 14 Şubat’a özel olarak dijital platformlarda yerini alan ikinci single’ı “My Valentine” oldu. 2012 yılında Paul McCartney eşi Nancy için yazdığı şarkının cover’ı orkestral olarak başka bir boyuta taşınmış.

 

Synthwave – vaporwave tarzı denince ilk akla gelen isimlerden Trevor Something, yeni single aynı zamanda The  Cure cover’ı “Lovesong” ile müzik platformlarında bize göz kırpıyor. Her defasında karanlık bir o kadar da melankolik şarkılarıyla beni mest eden Trevor, “Lovesong”u oldukça başarılı bir forma sokmuş, çok da iyi yapmış. The Cure severleri pek memnun etmeyebilir ama siz de benim gibi vaporwave tutkunu iseniz seversiniz diye tahmin ediyorum.

 

Her ay kendi derlediğim Spotify listeleri bu kez bu aya özel Covers Top 10 olarak 80’lerden günümüze, benim çok sevdiğim şarkılardan oluştu. Keyifle dinleyiniz :)

 

 

Gelecek ay yeni bir köşe ile buluşmak üzere, Bi’Dünya müzik sizinle olsun. Sevgiyle kalın

 

 

 

Buğra Güngör ile Bi' Dünya Müzik bugragungor83@hotmail.com     Buz gibi bir Şubat ayından herkese merhaba. Bu ay yabancı müzik dünyası tam bir Cover mevsimi yaşıyor ve yine dev isimlerden haberler var. Özellikle son dönemde yapılan Cover’lar ciddi anlamda dikkat çekici. Geçtiğimiz ay TikTok’da sıkça duyduğumuz ve TikTok’erların video çekerken kullandığı “Madonna Frozen remix” sample’ı deprem etkisi yaratmıştı. Bunun üzerine Pop Kraliçesi, artık dijital platformlarda yayınlanan melodinin tam versiyonu üzerine müzisyen DJ Sickick ile işbirliği yaptı. Ayrıca Madonna resmi instagram hesabında sık sık paylaştığı story’lerde önümüzdeki günlerde çıkaracağı Remix toplama albümü için bu sample’ı kullanıyor. Parçada Sickick’in…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*