EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Dilek Türkan – An / Sony Müzik

Dilek Türkan – An / Sony Müzik

Albümün prodüktörlüğünü de üstlenen Dilek Türkan’a, aranjör olarak değerli müzisyen Baki Duyarlar eşlik etti. 2 yıllık titiz bir çalışmanın eseri olan 3. solo albümde 1918 ve 2018 isimleri altında iki ayrı cd olarak hazırlanan çalışma toplam 26 şarkıdan oluşuyor.

Teknolojinin tüm imkanları ile kaydedilen 2018, yepyeni şarkılarla sanatçının bugünkü müziğe bakışının bir ifadesi iken, tıpkı taş plak kayıtlarında olduğu gibi tek bir kayıt prensibi ile Sirkeci Garı’nda canlı olarak kaydedilen 1918, geçmişteki müziğin ve icranın bir yansıması niteliğinde.

Geleneksel müziğe duyduğu aşkı ile gelecekteki müziği keşfetme arzusunda olan sanatçı zengin repertuarı ve güçlü yorumuna bu albümle birlikte bestecilik ve söz yazarlığını da eklemiştir.

Yepyeni şarkılara dair duyduğu yaratma gücüne, Türk müziğine dair yıllardır dillere dolanan şarkılardan ziyade, dilden dile dolanacak yepyeni eski şarkıları kazandırma heyecanı eklenmektedir.

Müzikseverlere tadına doyulmaz anlar yaşatacak olan albümdeki her şarkı, Dilek Türkan titizliğiyle seçilmiş ve Türkiye’nin en başarılı müzisyenleriyle çalışılarak kayıt altına alınmıştır.

 

CD 1 / 2018

01 – Prologue (Ah İstanbul)
02 – Ah İstanbul
03 – Aşkın Külleri
04 – Nihayet Karşımdasın
05 – ki Kalp Atışı Arasında
06 – Yangın
07 – Neyleyim
08 – Pandomim Suare
09 – Bir Rüzgar Gibi Geçtin
10 – Gülbahar
11 – Adak
12 – Bahaneler
13 – Bu Dünyanın Neresindeyim

CD 2 / 1918

01 – Sabah Yıllardan Beri İlk Defa Oldu
02 – Bülbül Kantosu
03 – Ne Derin Kudreti Var
04 – Son Şarkı Bu Ağlatır
05 – Gemi Kalkar Sulara Akar
06 – Aksaray’dan Geçer İken
07 – Bir Derin Uykuda Şimdi Gönlüm
08 – (Kemençe Taksim) Bir Yaz Gecesi
09 – Akşam Olunca Yarelerim Sızlar
10 – Şu Seven Kalbin Feryadını Duy
11 – (Ud Taksim) Kadifeden Kesesi
12 – Kadir Mevlam Sen Verirsin
13 – Bir Gün Gelecek

 

 

Albümün prodüktörlüğünü de üstlenen Dilek Türkan’a, aranjör olarak değerli müzisyen Baki Duyarlar eşlik etti. 2 yıllık titiz bir çalışmanın eseri olan 3. solo albümde 1918 ve 2018 isimleri altında iki ayrı cd olarak hazırlanan çalışma toplam 26 şarkıdan oluşuyor. Teknolojinin tüm imkanları ile kaydedilen 2018, yepyeni şarkılarla sanatçının bugünkü müziğe bakışının bir ifadesi iken, tıpkı taş plak kayıtlarında olduğu gibi tek bir kayıt prensibi ile Sirkeci Garı’nda canlı olarak kaydedilen 1918, geçmişteki müziğin ve icranın bir yansıması niteliğinde. Geleneksel müziğe duyduğu aşkı ile gelecekteki müziği keşfetme arzusunda olan sanatçı zengin repertuarı ve güçlü yorumuna bu albümle birlikte bestecilik ve söz…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*