EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Erdem Ocak – Bak Kendine

Erdem Ocak – Bak Kendine

O Ses Türkiye’de “House of the Rising Sun” şarkısıyla çıkış yakalayan Erdem Ocak, “Bak Kendine” adlı 13. single çalışmasını yayımladı. Aynı zamanda uzman psikolog olarak çalışan Erdem Ocak’ın, söz, müzik ve aranjesinin kendisine ait olan bu şarkısının, eleştirel yaklaşımlı bir klip çalışması da var.

Bak Kendine; birçok insanın, var olan bu sistemin bir parçası olarak hayatta kalabilmek için kendini olmadığı biri gibi olduğuna ikna etmesini eleştiriyor. Kendini reddetmenin karşılığında, ait olmak istediği gruplarda kabul görerek ödüllendirilmesini ve boş bir kalabalığın içinde kendine sahte mutluluklar yaratarak kendi kimliklerinden vazgeçmesini konu alıyor ve birini yargılamadan önce herkesin aynaya bakması gerektiğini söylüyor.

 

 

 

 

O Ses Türkiye’de “House of the Rising Sun” şarkısıyla çıkış yakalayan Erdem Ocak, “Bak Kendine” adlı 13. single çalışmasını yayımladı. Aynı zamanda uzman psikolog olarak çalışan Erdem Ocak’ın, söz, müzik ve aranjesinin kendisine ait olan bu şarkısının, eleştirel yaklaşımlı bir klip çalışması da var. Bak Kendine; birçok insanın, var olan bu sistemin bir parçası olarak hayatta kalabilmek için kendini olmadığı biri gibi olduğuna ikna etmesini eleştiriyor. Kendini reddetmenin karşılığında, ait olmak istediği gruplarda kabul görerek ödüllendirilmesini ve boş bir kalabalığın içinde kendine sahte mutluluklar yaratarak kendi kimliklerinden vazgeçmesini konu alıyor ve birini yargılamadan önce herkesin aynaya bakması gerektiğini söylüyor.  …

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*