EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / FarDas – Kızlar Kızlar

FarDas – Kızlar Kızlar

Alternatif rock grubu FarDas uzun bir aradan sonra Kızlar kızlar adlı teklisini yayınladı.

Bitlis yöresine ait bir türkü olan Kızlar Kızlar oldukça sıra dışı bir düzenlemeye sahip. Düzenlemelerde ödüllü sahne müziklerinden de tanıdığımız Orhan Enes Kuzu imzası var. Daha önce de birkaç defa çeşitli sanatçılar tarafından yorumlanan Kızlar Kızlar, bu kez bambaşka bir aranjeyle karşımıza çıkıyor.

EDM, britpop, R&B, funk ögeleri barındıran altyapıda vokal performansı da öne çıkıyor. Türkünün orijinal sözleri ve yöresel söyleyiş özellikleri korunurken ritmik yapıda yapılan imza değişikliklerle parça yepyeni bir kimliğe bürünmüş. Dahası parçaya yapılan özgün köprü bölümü ile hemen peşinden gelen Rap geçişleri genç müzikseverleri heyecanlandıracak cinsten. Vokal Ahmet Eren Aras’ın arka plandaki nağme oyunları, Umut Sefa’nın funky ritim gitarlar, Mert Erim’in slap bas atakları… Sonuç kıpır kıpır, dinamik ve bir o kadar çarpıcı bir iş. Kızlar Kızlar, tüm dijital platformlarda.

 

 

Alternatif rock grubu FarDas uzun bir aradan sonra Kızlar kızlar adlı teklisini yayınladı. Bitlis yöresine ait bir türkü olan Kızlar Kızlar oldukça sıra dışı bir düzenlemeye sahip. Düzenlemelerde ödüllü sahne müziklerinden de tanıdığımız Orhan Enes Kuzu imzası var. Daha önce de birkaç defa çeşitli sanatçılar tarafından yorumlanan Kızlar Kızlar, bu kez bambaşka bir aranjeyle karşımıza çıkıyor. EDM, britpop, R&B, funk ögeleri barındıran altyapıda vokal performansı da öne çıkıyor. Türkünün orijinal sözleri ve yöresel söyleyiş özellikleri korunurken ritmik yapıda yapılan imza değişikliklerle parça yepyeni bir kimliğe bürünmüş. Dahası parçaya yapılan özgün köprü bölümü ile hemen peşinden gelen Rap geçişleri genç müzikseverleri…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*