Anasayfa / SINGLE / EP / Gaye Su Akyol – Yort Savul: İsyan Manifestosu

Gaye Su Akyol – Yort Savul: İsyan Manifestosu

Sesi, tarzı, yorumu ve duruşu ile dünyaca ünlü sanatçımız Gaye Su Akyol, “Yort Savul: İsyan Manifestosu” isimli yepyeni bir mini albüm ile karşımızda.

Gaye Su Akyol, günden güne, gerek Avrupa’da, gerek Türkiye’de, dünyanın birçok yerinde; yaptığı işlerle, çeşitli yazarların ve dinleyicilerinin övgüleriyle, şanına yaraşır şekilde ününe ün kattı. Geçtiğimiz aylarda New York Times gazetesinde verdiği röportajında ise, “İnsanlar umutsuzca bir şey bulmaya çalışıyordu ve benim buna cevabım Türkçe saykodelik müzik oldu” dedi.

Son albümü “İstikrarlı Hayal Hakikattir” ile birlikte ilk kez Türkiye’den bir müzisyen, İngiltere’nin en önemli müzik dergilerinden Songlines’ın kapağına konuk oldu. En İyi Sanatçı Ödülünü aldı. Haftalarca Transglobal World Music Chart Avrupa listesinde 1 numarada kaldı.

 

Gaye Su Akyol’dan bir #İsyanManifestosu.

Birçok müzik normunu aşarak ve adeta Türkçe saykodelik müziğe yeni bir anlam kazandırarak hayatımıza dahil olan Gaye Su Akyol, yepyeni bir single albüm ile dinleyicilerini sevindiriyor!

Dunganga Records etiketiyle yayınlanan “Yort Savul: İsyan Manifestosu” dijital platformlarda yerini aldı. Albümde bulunan üç şarkının da sözü müziği ve düzenlemesi Akyol’a ait.

 

Sesi, tarzı, yorumu ve duruşu ile dünyaca ünlü sanatçımız Gaye Su Akyol, “Yort Savul: İsyan Manifestosu” isimli yepyeni bir mini albüm ile karşımızda. Gaye Su Akyol, günden güne, gerek Avrupa’da, gerek Türkiye’de, dünyanın birçok yerinde; yaptığı işlerle, çeşitli yazarların ve dinleyicilerinin övgüleriyle, şanına yaraşır şekilde ününe ün kattı. Geçtiğimiz aylarda New York Times gazetesinde verdiği röportajında ise, “İnsanlar umutsuzca bir şey bulmaya çalışıyordu ve benim buna cevabım Türkçe saykodelik müzik oldu” dedi. Son albümü “İstikrarlı Hayal Hakikattir” ile birlikte ilk kez Türkiye’den bir müzisyen, İngiltere’nin en önemli müzik dergilerinden Songlines’ın kapağına konuk oldu. En İyi Sanatçı Ödülünü aldı. Haftalarca Transglobal…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*