EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Gidenlerin Ardından

Gidenlerin Ardından

Çok büyük bir felaket yaşadık. Öyle ki eşi benzeri olmayan bu afetin yaralarını asla saramayacağız, bir ömür unutmayacağız. Bu süreç içinde sosyal medya sayfalarımızda olsun kişisel hesaplarımızda elbette ki üzerimize çok şey düştü. Elimizden geldiğince paylaşımlar, yardımlar yapmaya çalıştık ve bir kişiye bile faydamız olduysa ne mutlu bize. Ülkemize büyük geçmiş olsun diliyoruz, kaybettiğimiz vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun. Ve elbette geride kalan aile sabırlar, güçler. Acınız acımızdır.

Deprem yaş, cinsiyet, dil, din, ırk, meslek tanımadı. Binlerce kayıp arasında değerli kuşkusuz birçok müzisyen dostumuz da vardı. Ve maalesef artık sadece o şarkılarda yaşayacaklardı; çok üzgünüz. Müzik Ekspres olarak anmak istiyoruz kendilerini. 

Aziz Taştan, İsa Kartal, Zilan Tigris, Pınar Can, Levent Şahin.

 

 

Türk Halk Müziği sanatçısı Aziz Taştan, eşi ve iki kızı ile Adıyaman’da hayatını kaybetti. 42 yaşındaki müzisyen “Dile min”, “Kaçak” ve “Gurur” isimli üç albüm kazandırmıştı müzik dünyasına.  Aynı şehirde hayatını oğlu ile kaybeden bir başka müzisyen ise İsa Kartal oldu. 2017 yılında “Kardım Eridim” isimli albümü kaldı geriye. 

 

 

Farklı dillerde etnik çalışmaları ile tanınan müzisyen Zilan Tigris ise depreme oyuncu eşi Çağdaş Çetinkaya ile birlikte yakalandı ve hayatlarını Diyarbakır’da kaybettiler. 1992’de ilk albümü olan ‘İro”yu, 1998’de ‘Adle”yi ve 2018’de ‘Geliver’ isimli albümlerini yayınladı. “Türkiye Şarkıları’ projesinde Sezen Aksu’ ile ve ‘Anadolu Aryaları’ projesinde Ferhat Göçer ile birlikte sahne almıştı müzisyen.

 

 

Sahne programı için Kahramanmaraş’a giden ve enkaz altında kaldığı öğrenilen bir başka halk müziği sanatçımız  Pınar Can kaldığı otelde yakalandı ölüme. Can; tam bir hafta önce “Çaresizim” isimli şarkısını yayınlamıştı. 

 

 

Alternatif pop tarzında çalışmaları olan Levent Şahin müzik dünyasının bir diğer kaybı oldu. Hatay’da hayatını kaybeden müzisyen Harun Kolçak’ın desteğini almış ve birçok single / EP sunmuştu müzik dünyasına. İki ay önce de “Yemekteyiz” isimli programa oturduğu evden katılan Şahin en son 2021 yılında “Akustik Şarkılar” isimli bir albüm yayınlamıştı. Teyit edemedim ama depremden altı gün sonra yeni şarkısı yayında olacakmış diye de bir yorum okudum, şarkısını sahipsiz bırakmayacağız elbette. 

 

 

Çok büyük bir felaket yaşadık. Öyle ki eşi benzeri olmayan bu afetin yaralarını asla saramayacağız, bir ömür unutmayacağız. Bu süreç içinde sosyal medya sayfalarımızda olsun kişisel hesaplarımızda elbette ki üzerimize çok şey düştü. Elimizden geldiğince paylaşımlar, yardımlar yapmaya çalıştık ve bir kişiye bile faydamız olduysa ne mutlu bize. Ülkemize büyük geçmiş olsun diliyoruz, kaybettiğimiz vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun. Ve elbette geride kalan aile sabırlar, güçler. Acınız acımızdır. Deprem yaş, cinsiyet, dil, din, ırk, meslek tanımadı. Binlerce kayıp arasında değerli kuşkusuz birçok müzisyen dostumuz da vardı. Ve maalesef artık sadece o şarkılarda yaşayacaklardı; çok üzgünüz. Müzik Ekspres olarak anmak istiyoruz kendilerini. …

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*