EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Gökçe Coşkun – Bir Dilek Diledim

Gökçe Coşkun – Bir Dilek Diledim

Gökçe Coşkun’un ilk albümü “Bir Dilek Diledim” tüm dijital platformlarda yayımlandı. Albüm lansman konseri ise 7 Nisan’da Babylon’da gerçekleşecek.

Gökçe Coşkun 2019’dan bu yana söz ve müzikleri kendine, düzenlemeleri Umut Burkay Coşkun’a ait şarkıları dijital platformlarda dinleyiciyle buluşturuyor. Şu ana kadar 1 EP, 5 single yayınlayan Coşkun’un ilk albümü “Bir Dilek Diledim” 7 şarkıdan oluşuyor. Gökçe Coşkun albümü şu sözler ile anlatıyor;

“Sevmeye, hafızanın kalple karşılaştığı ve çarpıştığı anlara, özlenen’e, inatla umut etmeye, büyümeye, birlikte olmanın yaraları ne denli sağaltabileceğine dair bir albüm “Bir Dilek Diledim”. Umut Burkay Coşkun’un yarattığı aranjmanlar ise bu albümün ana kaynağı, temel besin maddesi niteliğinde.”

Albümdeki 7 şarkının söz ve müzikleri Gökçe Coşkun’a, 6 şarkının düzenlemesi Umut Burkay Coşkun’a, 1 şarkının düzenlemesi ise Gökçe Coşkun ve Can Aydınoğlu’na ait. Can Güngör, “Akşam Olunca” şarkısında sesiyle sanatçıya eşlik etti. 6 şarkının davullarını grubun kadrosunda da yer alan Berkay Küçükbaşlar, “Bir Dilek Diledim” şarkısının davullarını ise albümde Canberk Gürol üstlendi. Şarkıların elektrik gitarlarında ve üç şarkının bas gitarlarında yine Umut Burkay Coşkun’un imzası var. Atakan Kotiloğlu ise albümdeki üç şarkının bas gitarlarını çalıyor. “Bu Yollar” şarkısının albüm versiyonunda ise trombonda Işık Üstündağ’ı dinliyoruz.

Umut Çetin ve Can Aydınoğlu önderliğinde, Şen Bakkal Stüdyoları’nda yürütülen kayıtlarda bir şarkıda Barış Yalaz kayıt masasına oturup destek verdi.

“Ben O Kızı Özlüyorum” şarkısının yaylı kayıtları Hayyam Stüdyoları’nda Ceylan Akçar ve Can Aykal önderliğinde yapıldı. Şarkının koro kısmında ise Nilipek., Umut Çetin, Berkay Küçükbaşlar, Can Aydınoğlu, Umut Burkay Coşkun ve Gökçe Coşkun’un seslerini duyuyoruz.

Yaylılarda ise

1. Keman: Metehan Dada

2. Keman: Gökçe Coşkun

Viyola: Başak Alkaya

Çello: Burak Ayrancı yer aldı.

Albümün miksleri Umut Çetin’e, mastering’leri ise Ahmet Gökhan Coşkun’a ait.

Kapak görseli Burak Ata imzası taşıyor.

Fotoğraflar ise Ogün Akgül’ün gözünden.

 

 

Gökçe Coşkun’un ilk albümü “Bir Dilek Diledim” tüm dijital platformlarda yayımlandı. Albüm lansman konseri ise 7 Nisan’da Babylon’da gerçekleşecek. Gökçe Coşkun 2019’dan bu yana söz ve müzikleri kendine, düzenlemeleri Umut Burkay Coşkun’a ait şarkıları dijital platformlarda dinleyiciyle buluşturuyor. Şu ana kadar 1 EP, 5 single yayınlayan Coşkun’un ilk albümü “Bir Dilek Diledim” 7 şarkıdan oluşuyor. Gökçe Coşkun albümü şu sözler ile anlatıyor; “Sevmeye, hafızanın kalple karşılaştığı ve çarpıştığı anlara, özlenen’e, inatla umut etmeye, büyümeye, birlikte olmanın yaraları ne denli sağaltabileceğine dair bir albüm “Bir Dilek Diledim”. Umut Burkay Coşkun’un yarattığı aranjmanlar ise bu albümün ana kaynağı, temel besin maddesi niteliğinde.”…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*