EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Gökçe Kırgız Taner – Kendime

Gökçe Kırgız Taner – Kendime

Müziğin her renginde kendini bulmak o kadar başka bir şey ki o sebep biz yazarlar ya da (genellikle çoğu zaman ben) bazen kafanızı karıştırıyor olabiliriz.

Gökçe Kırgız Taner ile ilgili daha öncesi de uzun bir yazı kaleme almıştım ve ses rengini, söylediği şarkıları çok sevdiğimi orada da söylemiştim. Şimdilerde bir albüm hazırlığı içinde olduğunu öğrenmemizle birlikte ilk şarkısının da haberi geldi ve buna bir kere daha emin oldum. Güçlü seslerin özellikle pop şarkılarda ya da duygusal sözlerin hareketli melodilerde işinin zor olduğunu biliyorum ama o denge yakalanırsa da her şekilde içinde yer almaktan, dinlemekten büyük mutluluk duyuyorum.

Yeni şarkısı “Kendime”nin de enerjisi bana tam olarak  böyle geçiyor, mesela bir partide çalsa dans edeceğimi biliyorum ve önümüz yaz ki kulaklığımı takıp yürüyüşlerimde de bana iyi geleceğini de.

Şarkının söz-müzik-aranje üçgeninde Aşkım Kapışmak, Asmin Ata ve Esad Fidan isimleri geçiyor ve Kırgız yeni şarkısını – albümünü yeniden doğuş olarak nitelendiriyor ve ekliyor “yaşadıklarımın ve tecrübelerimin birikimi olan ilk stüdyo albümüm için fazlasıyla heyecanlı fazlasıyla sabırsızım”. Biz de öyle sevgili Gökçe; bu şarkı hareketli, kıpır kıpır ve yaz rengine yakışır ama ben bu albümde de kalbime bir “Mızrak” saplamak istiyorum, büyük hatırı var çünkü üzerimde o duyguların.

Kadri Karahan / Editörün Notu

 

Müziğin her renginde kendini bulmak o kadar başka bir şey ki o sebep biz yazarlar ya da (genellikle çoğu zaman ben) bazen kafanızı karıştırıyor olabiliriz. Gökçe Kırgız Taner ile ilgili daha öncesi de uzun bir yazı kaleme almıştım ve ses rengini, söylediği şarkıları çok sevdiğimi orada da söylemiştim. Şimdilerde bir albüm hazırlığı içinde olduğunu öğrenmemizle birlikte ilk şarkısının da haberi geldi ve buna bir kere daha emin oldum. Güçlü seslerin özellikle pop şarkılarda ya da duygusal sözlerin hareketli melodilerde işinin zor olduğunu biliyorum ama o denge yakalanırsa da her şekilde içinde yer almaktan, dinlemekten büyük mutluluk duyuyorum. Yeni şarkısı "Kendime"nin…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 2 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*