EDİTÖRDEN
Anasayfa / Genel / Güle Güle Baha Boduroğlu (1947-2023)

Güle Güle Baha Boduroğlu (1947-2023)

Müzisyen Baha Boduroğlu tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Boduroğlu, Sezen Aksu’dan Emel Sayın’a, Esmeray’dan İskender Doğan’a pek çok ünlü sanatçının seslendirdiği, 7’den 70’e herkesin bildiği birçok şarkının bestecisi de olarak dünden bugüne müzik dünyasında kalbimizde başka bir yerdeydi.

Yarım asırlık müzik yaşamında besteci kimliğiyle öne çıkan Baha Boduroğlu, besteci dostlarının 70’lerden günümüze uzanan unutulmaz 16 bestesine yer verdiği “Bir Yaşam Senfonisi 70’ler” isimli senfonik – enstrümantal albümü  geçtiğimiz sene müzikseverler ile buluşmuştu.

Baha Boduroğlu, 3 Şubat 1947’de İstanbul Laleli’de doğdu.

Gençlik yıllarında Kent Oyuncuları, Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Tiyatrolarında çalışmaya başladı.

Güzin Sokullu ile burada tanıştı. İkili daha sonra Selmi Andak’ın tavsiyesi üzerine kendilerini tamamen müziğe adarlar. İkili ilk 45’liklerini 1971 yılında çıkartırlar. Boduroğlu ile Aysel Gürel tanıştıktan sonra beraber şarkılar yapmaya başladılar.

“Gençlik Başımda Duman” albümü o yılın en satan yapımlarından oldu. Ancak Güzin ile Baha ilerleyen yıllarda yollarını ayırdı.

2001 yılında Hurşid Yenigün, Esmeray, Atilla Atasoy, İskender Doğan, Ercan Turgut, Banu Kırbağ, Nur Yoldaş, Melike Demirağ, Semiha Yankı, Osman İşmen ve Selçuk Alagöz ile beraber Eski Dostlar adlı bir müzik grubu kurdu.

Müzik Ekspres olarak ailesine ve sevenlerine, müzik dünyasına sabırlar dileriz. Güle Güle Baha ağabey.

 

 

 

Müzisyen Baha Boduroğlu tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Boduroğlu, Sezen Aksu’dan Emel Sayın’a, Esmeray’dan İskender Doğan’a pek çok ünlü sanatçının seslendirdiği, 7’den 70’e herkesin bildiği birçok şarkının bestecisi de olarak dünden bugüne müzik dünyasında kalbimizde başka bir yerdeydi. Yarım asırlık müzik yaşamında besteci kimliğiyle öne çıkan Baha Boduroğlu, besteci dostlarının 70’lerden günümüze uzanan unutulmaz 16 bestesine yer verdiği “Bir Yaşam Senfonisi 70’ler” isimli senfonik - enstrümantal albümü  geçtiğimiz sene müzikseverler ile buluşmuştu. Baha Boduroğlu, 3 Şubat 1947’de İstanbul Laleli'de doğdu. Gençlik yıllarında Kent Oyuncuları, Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Tiyatrolarında çalışmaya başladı. Güzin Sokullu ile burada tanıştı. İkili daha…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.51 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*