EDİTÖRDEN
Anasayfa / NOTLAR / Güle Güle Onur Şener / #onursenericinadalet

Güle Güle Onur Şener / #onursenericinadalet

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir eğlence mekanında 3 kişi istekte bulundukları parçayı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Onur Şener’e saldırdı. Aldığı darbelerle ağır yaralanan Şener, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kendisi bir dönem “O Ses Türkiye” isimli yarışma programına “Show Must Go On” isimli şarkı ile katılmış ve dört jüri üyesini de döndürmeyi başarmıştı.

Yeliz’in 90’larda söylediği en iyi şarkılardan biri olan “Sel Suyu”nun da yer aldığı ilk ve tek EP çalışmasını 2015 yılında yayınlamış ve şarkının düzenlemesini kendisi ile birlikte aynı zamanda bir albümü de olan, keman sanatçısı ve aranjör Alper Kömürcü gerçekleştirmişti ve o günden bugüne müzik yolculuğu sahnelerde devam ediyordu.

Bu üzücü olayı kınamaktan ve ailesine, dostlarına, sevenlerine sabır dilemekten başka bir şey maalesef yapamıyoruz. Çok üzgünüz. Mekanı cennet olsun.

 

 

Bu ülkede kendimizi nasıl mutlu hissedelim, nasıl sağ kalmayı başarabilip nasıl yaşayabilelim daha fazla. #OnurŞener

Kadri Karahan

 

Başkası üzerinden varlık göstermeye çalışan gözü dönmüşler zalimler yüzünden onurlu bir adam hayatından oldu. Anası evlatsız, çocukları babasız, eşi kocasız kaldı; canım Onur’u sevdiklerinden kopardılar. Umarım bu defa adalet lafı sözlükte kalmaz, umarım hesabı sorulur, umarım Onur’umuz gittiğinle, çiçek gibi ocağı söndüğünle kalmaz, umarım üç gün yatırıp çıkarmazlar. Bu acı bize yaza da kışa da yeter. Ailesinin ve sevenlerin başı sağ olsun. Büyük sabırlar dilerim . Allah rahmet eylesin, toprağında güller açsın Onur’um. #onursenerofficial #onurşener #onursenericinadalet

Nazan Öncel

 

Onur Şener müzisyen arkadaşımızdı. Bir istek şarkıyı çalmadığı, muhtemelen bilmediği bir eseri seslendiremediği için istek yapan caniler tarafından tuzak kurulup tıpkı Mersin’de katledilen Sarp Öztürk gibi bizden çalındı. Bu kadar sudan bir sebepten cinayet işlemeyi aklım almıyor.

Sabahat Akkiraz

 

Yine yeteneksiz cahiller tırnağı dahi edemeyecekleri bir müzisyene kıymışlar. Nur içinde yatsın. Ailesine sonsuz sabır dilerim.

Demet Sağıroğlu

 

Onur Şener adlı müzisyen, kendisinden istenilen şarkıyı bilmediği ve çalmadığı için, mekan çıkışında, şarkıyı isteyen müşteriler tarafından öldürüldü. Yanlış duymadınız öldürüldü. Adamcağızın iki çocuğu da yetim kaldı. Bu nasıl bir manyaklık! Bu topluma ne oluyor.

Aydilge

 

Gerçekten çok üzgünüm ne yazılsa ne söylense faydasız! Ailesine sabır diliyorum.

Emre Aydın

 

Toplumda şiddetin kontrolsüz bir şekilde artması hepimiz için ortak bir tehdit. Bu şiddete dur demek birlik olabilmekten geçiyor. Müzisyen bir dostumuz canice katledildi. Ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz…

Barış Çapkın

 

Öyle kahredici şeylerin ortasında kaldık ki boşluğa düşüyor sözcükler. Kafayı mı yediniz? Biraz müzik dinleyecek, biraz bi’şeyler içecek ve defolup gideceğiz işte. Eğlenceden bu kadar vahşeti çıkarmayı beceren bir toplum olarak daha iyiyi hak edenlerimize haksızlık olabilirse de, toplamda gidecek çok yolumuzun olduğu ortada. Ne yapacağız bu insanlarla?

Cinayet sonrası gözaltına alınanların Çalışma Bakanlığı’nda bürokrat, müfettiş ve TAI’de mühendis olduğu bilgisini paylaştı Haluk Levent. Cezasız kalmasın.

Ben dinleyicilerin de şu “istek” meselesini hızla azaltarak bitirmesi gerektiğini düşünüyorum. Çaldığı şarkıları beğendiğiniz müzisyeni dinlemeye gidin. Böylece sevdiğiniz şarkıları “çaldırmanıza” gerek de kalmaz. Müzisyenin çaldığı şarkıları beğenmiyorsanız dinlemeye gitmezsiniz. Eğlenmenin tek şartını her isteğinin yerine getirilmesine bağlamak görgüsüzlüktür, gayrı medeniliktir. İşletmecilerin de istek baskısı konusunda sahnenin arkasında durması gerekiyor. Müşteriyi mutlu etmenin yolu, onun her dediğinin yapılmasından geçmiyor. Mutlu olmak isteyen insanlar böyle gerekçelerle olay çıkarmaz. Böyle insanları mutlu etmenin bir yolu yok. Onların hakimiyet kurunca yaşadıkları tatmin duygusunun adı mutluluk değil. Hizmet ve eğlence sektöründe her dediğinin yapılması eğilimi, güçle ve hakimiyet kurmakla ilgili sorunu olan tipleri baştan çıkarıyor. Çok insani bir aksamada bile sorun çıkarmayı “ağır duruş” sanıyorlar.

Çok üzgünüm. Çocuklarını, sevenlerini eksik koydular. Elden bir şey gelmiyor. Cezasız kalmaması için ses vermekten başka…

Emre Çakmakoğlu

 

Beş para etmezlerin, iki kelimeyi yan yana getiremeyenlerin, yalandan başka cümle kuramayanların dünyasında, maalesef bir emektarımızı daha kaybettik.”

Hayko Cepkin

 

Çok üzgün ve öfkeliyiz! Son yıllarda bilinçli olarak önü açılan ve her şeyi yapabilmeyi kendisine mübah gören örgütlü cehalet, müzik emekçisi #onurşener arkadaşımızı öldürdü. Ailesine sevenlerine sabırlar diliyoruz. Müzik ve emekçilerine karşı; yasaklar, cezalar ve tehditlerle sistematik bir savaş açmış olan iktidarın kulvar açtığı bu katillerin işlediği cinayet bu yüzden politiktir. Tüm müzik camisını; cinayetin faillerinin en ağır cezaya çarptırılması için davanın takipçisi olmaya ve buna sebebiyet veren iktidarın yarattığı karanlık zihniyetle topyekun mücadele etmeye davet ediyoruz.

Mengene

 

Onur Şener’i tanımıyorum. Ama tepemizde her yere sirayet etmiş bu “güç sarhoşluğu faşizmini” iyi tanıyorum. Ayar her türlü kaçmış, değişik kılıklara bürünmüş şiddet her yanımızı sarmış.Sesimiz susmaz bizim, hiç susmadı. En ümitsiz zamanlarda bile sızar, dolaşır, ümit verir şarkılarımız. Bu çürümüş sistem ve onun vandalları da tarihin çöplüğüne gider elbet. Başımız sağolsun.

Özgür Demir

 

Bir müzisyen “istek şarkıyı bilmediği için” öldürülmedi. Bir müzisyen “benim her istediğim hemen şimdi olacak” diyen üç zorbanın istediğini yapmadığı için katledildi. Şarkıyı bilse de söylemeyebilirdi, söylemek zorunda da değildi.

Nilipek.

 

Bugün bu olaydan başka bir şey konuşulmaması lazım, böyle bir şey asla kabul edilemez. Sıradan bir tartışma uzun sürdü de mi böyle Bir şey yaşandı yoksa gece hayatının ne kadar kötü bir şey olduğuna mı vurgu yapılmak istendi?  Başımız sağ olsun, devrin daim olsun Onur.

Ender Çalışkan

 

Lanet olsun bu düzene. Geride kalan ailesinin, çocuklarının acısı nasıl dinecek ? Hayat almak bu kadar kolay olmamalı #OnurŞener

Narda Afrika

 

Öfkem dinmiyor. Dinmeyecek. 17 yaşımda kulüp ve benzer yerlerde gitar çalıp şarkı söyleyerek ekmemiğimi kazanmaya çalıştım. Türlü işler geldi başıma. Yaşanmadan bilinmez. Zordur gece hayatı. Ama bu yanlarına kalmaz..

Fatih Erdemci

 

Ankara’da müzisyen Onur Şener bardaki bir müşteri tarafından, istek yaptığı şarkıyı çalmadığı bahanesiyle öldürülmüş. İki güzelim çocuğu var, yılların müzik emekçisi. Ne denir bilmiyorum, sevenlerine sabır…

Mahmut Çınar

 

Herkesi katledilen dostumuzun Spotify’ından ona ait bir şarkı dinlemeye davet ediyorum, “dinleyicinin isteği” değil, Onur’un istedikleri çalsın bugün kalbimizde, kulağımızda.

Alaz Pesen

 

 

 

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir eğlence mekanında 3 kişi istekte bulundukları parçayı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Onur Şener'e saldırdı. Aldığı darbelerle ağır yaralanan Şener, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kendisi bir dönem “O Ses Türkiye” isimli yarışma programına “Show Must Go On” isimli şarkı ile katılmış ve dört jüri üyesini de döndürmeyi başarmıştı. Yeliz’in 90’larda söylediği en iyi şarkılardan biri olan “Sel Suyu”nun da yer aldığı ilk ve tek EP çalışmasını 2015 yılında yayınlamış ve şarkının düzenlemesini kendisi ile birlikte aynı zamanda bir albümü de olan, keman sanatçısı ve aranjör Alper Kömürcü gerçekleştirmişti ve o günden bugüne müzik yolculuğu sahnelerde devam ediyordu.…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*