EDİTÖRDEN
Anasayfa / HAFTANIN ALBÜMÜ / Gülsin Onay – Beethoven / Lila Müzik

Gülsin Onay – Beethoven / Lila Müzik

Piyanist Gülsin Onay’ın Beethoven’ın eserlerinden oluşan albümü Lila Müzik’ten yayınlandı.

CD’de, tüm dünyada 250. doğum yılı kutlanan büyük besteci Beethoven’ın üç farklı dönemine ait piyano sonatı, Op.13 “Pathétique”, Op. 53 “Andante Favori”, Op.53 “Waldstein” ve Op. 111 Gülsin Onay’ın özel yorumuyla dinleyiciyle buluşuyor

Dünyanın beş kıtasında, 80 ülkede verdiği konserlerle büyük övgüler alan uluslararası kültür elçimiz Gülsin Onay, 250. doğum yılında Ludwig van Beethoven’ın sevilen eserlerini “Gülsin Onay Beethoven” başlıklı albüm ile dinleyiciyle buluşturuyor.

Türkiye’de başladığı müzik eğitimine Fransa ve Almanya’da devam eden Onay, Avrupa’daki Liszt, Busoni, Yves Nat, Cortot gibi ekol yaratmış büyük müzisyenlerin öğrencileri olan hocaları vasıtasıyla, kendini bu önemli müzisyenlerin müzik torunları arasında sayıyor. Piyanist, albümdeki eserleri bu mirastan yola çıkarak yorumlarken, albümün giriş yazısında Beethoven ile ilgili düşüncelerini dinleyicilerle paylaşıyor:

“ 250 yıl önce doğan Beethoven’ın inşa ettiği olağanüstü müzik dünyasını ve o dünyanın sağlam yapısını hiç bir şey bozamadı… Beethoven kadar, tuşların üzerine gönderdiği vahşice duyguları ve müzik patlamalarını iz bırakmadan silen, sonra da hepsini yine kendisi teselli ederek, göklerde gezdiren çok az besteci vardır. Tabii, uzun sürmeden o şefkatli okşamalar yerini tekrar volkanik patlamalara bırakır. Nasıl bir mücadele, nasıl bir isyan ve nasıl bir yakarışla ilan-ı aşktır o… Her zaman, “iyi ki piyanist olmuşum” diye şükrediyorum. Yoksa Op.111’i, Waldstein’ı, Pathetique’i çalma şansından, zenginliğinden ve fırtınaların en coşkulusunu yaşamaktan yoksun kalacaktım. İyi ki doğdun, iyi ki varsın Ludwig, sensiz bir dünya çok eksik olurdu…”

Albümün kayıt ve mastering işlemini Erkin Onay, kitapçık yazılarını müzik yazarı Aydın Büke yazdı, albümün tasarımı Gözde Oral’a ait. Albümü, müzik marketler ile Cihangir Opus 3a ve internetten satın alabilir, temmuz ayının sonundan itibaren ise dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Gülsin Onay’ın daha önceki albümleri Chopin, Tchaikovsky & Rachmaninov ve Mozart albümü de Lila Müzik’ten yayınlanmıştı.

Piyanist Gülsin Onay'ın Beethoven'ın eserlerinden oluşan albümü Lila Müzik'ten yayınlandı. CD’de, tüm dünyada 250. doğum yılı kutlanan büyük besteci Beethoven’ın üç farklı dönemine ait piyano sonatı, Op.13 “Pathétique”, Op. 53 “Andante Favori”, Op.53 “Waldstein” ve Op. 111 Gülsin Onay’ın özel yorumuyla dinleyiciyle buluşuyor Dünyanın beş kıtasında, 80 ülkede verdiği konserlerle büyük övgüler alan uluslararası kültür elçimiz Gülsin Onay, 250. doğum yılında Ludwig van Beethoven’ın sevilen eserlerini “Gülsin Onay Beethoven” başlıklı albüm ile dinleyiciyle buluşturuyor. Türkiye’de başladığı müzik eğitimine Fransa ve Almanya’da devam eden Onay, Avrupa’daki Liszt, Busoni, Yves Nat, Cortot gibi ekol yaratmış büyük müzisyenlerin öğrencileri olan hocaları vasıtasıyla, kendini…

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*