EDİTÖRDEN
Anasayfa / GÜNÜN KLİBİ / Hadise – Hayat Oyunu

Hadise – Hayat Oyunu

 

Bazı hayatların oyunları şarkı oluyor ve hiç oralarda yokken sizi de içine çekiyor. İlk dinlediğimde bambaşka olan ruh halim bugün şarkıya bambaşka bir kulak veriyor. Yani bir gününün diğerini tutmadığı zamanlarımız olabiliyor ve “tamam diyorsun şarkı hadi yarışalım”. Hadise şarkıyı ilk olarak dört sene önce dinlemiş ama kendini okumak için belki de doğru zamanı. O kadar iyi anlayabiliyorum ki.

Bir de “Kazanan da kaybediyor aslında” diyor ve ekliyor Hadise: Bu şarkıdan güç alıyorum. Şarkıların bizi eğlendirdiği ya da hüzünlendirdiği gerçeğinin yanında asıl göremediğimiz belki de “o güç yan” her daim kabulüm. Şu an bu şarkıya sarılmak için çok sebebim var, mevsim varsın yaza dönsün, Hadise varsın genellikle hareketli şarkılar ile karşımıza çıksın ama öte yanda bu tarz şarkılara o kadar çok iyi bir yorum getiriyor ki hayatımızda bir yere dokunmasını diliyor ve başarıyor bunu.

Yine o çok sevdiğim “Küçük Bir Yol” şarkısı ile başlayan duygusal sürecin final şarkısı belki de ama aynı zamanda da yeni bir müzikal yolculuğun başlangıcı da sanki. Birkaç ay önce konserini izlediğimde biriktirdiklerini sahnede sergiledikleri ile kendisine olan sevgim daha da katlanmıştı ve elimde neredeyse yayınlanmış tüm arşivinin de olması ayrıca anlam kazanmıştı. Hadise’nin yarışma jüriliği sürecinden çıkıp artık kendini tamamen müziğe ve sahnelere vermesi bu anlamda temennimdi.

Çok sevgili Murat Güneş’in kaleminden yola çıkarak Volga Tamöz’ün bestesine işleyen şarkı Esad Fidan ve İbrahim Küçükoğlu aranjesinde İstanbul Strings yaylılarında bu yılın en iddialı şarkıları arasında. Kendi içindeki bazı yarım kalan yolculukları tamamladığını söyleyen bir Hadise var karşımızda ve belki bir çoğumuz da bunu istiyor ve diliyor, o yüzden kulak vererek kendi kalbimize daha çok söz geçirebiliriz belki de.

Kadri Karahan / Editörün Notu

,

 

https://www.youtube.com/watch?v=jb-ViTxOLmQ&ab_channel=netdm%C3%BCzik   Bazı hayatların oyunları şarkı oluyor ve hiç oralarda yokken sizi de içine çekiyor. İlk dinlediğimde bambaşka olan ruh halim bugün şarkıya bambaşka bir kulak veriyor. Yani bir gününün diğerini tutmadığı zamanlarımız olabiliyor ve "tamam diyorsun şarkı hadi yarışalım". Hadise şarkıyı ilk olarak dört sene önce dinlemiş ama kendini okumak için belki de doğru zamanı. O kadar iyi anlayabiliyorum ki. Bir de "Kazanan da kaybediyor aslında" diyor ve ekliyor Hadise: Bu şarkıdan güç alıyorum. Şarkıların bizi eğlendirdiği ya da hüzünlendirdiği gerçeğinin yanında asıl göremediğimiz belki de "o güç yan" her daim kabulüm. Şu an bu şarkıya sarılmak için çok…

Genel Bakış

0

Kullanıcı Oylaması: 4.85 ( 1 oy)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*