EDİTÖRDEN
Anasayfa / SINGLE / EP / Hakan Dedeler – Göçmen Kızı

Hakan Dedeler – Göçmen Kızı

Ses ve Tanbur Sanatçısı Hakan Dedeler yeni single çalışması “Göçmen Kızı” ile müzikseverlere merhaba diyor.

Anadolu’muzun yapıtaşı olan geleneksel kültürümüzün en önemli öğeleri kuşkusuz türkülerimizdir. Türkülerimizin izini sürerek yolculuk etmeye devam eden sanatçı Rumeli yöresinin en belirgin ve renkli türkülerinden olan “Göçmen Kızı”nı tekli olarak seslendirdi.

Türkünün düzenlemesi miks ve mastering’ i ses ve bağlama sanatçısı Volkan Kaplan tarafından yapıldı.

Kanun icrasıyla Sezer Yılmaz, klarnet icrasıyla Coşkun Ekşi, bağlama ve tar icrasıyla Volkan Kaplan, Piyano icrasıyla Ozan Sarıboğa yer aldı. Yaylı sazlarda Aslıhan Parlak ve değerli sanatçılar yer aldı. Türkünün kaydını ise tonmaister Ertan KESER gerçekleştirdi.

 

 

 

Ses ve Tanbur Sanatçısı Hakan Dedeler yeni single çalışması "Göçmen Kızı" ile müzikseverlere merhaba diyor. Anadolu’muzun yapıtaşı olan geleneksel kültürümüzün en önemli öğeleri kuşkusuz türkülerimizdir. Türkülerimizin izini sürerek yolculuk etmeye devam eden sanatçı Rumeli yöresinin en belirgin ve renkli türkülerinden olan "Göçmen Kızı"nı tekli olarak seslendirdi. Türkünün düzenlemesi miks ve mastering’ i ses ve bağlama sanatçısı Volkan Kaplan tarafından yapıldı. Kanun icrasıyla Sezer Yılmaz, klarnet icrasıyla Coşkun Ekşi, bağlama ve tar icrasıyla Volkan Kaplan, Piyano icrasıyla Ozan Sarıboğa yer aldı. Yaylı sazlarda Aslıhan Parlak ve değerli sanatçılar yer aldı. Türkünün kaydını ise tonmaister Ertan KESER gerçekleştirdi.   https://www.youtube.com/watch?v=Qmw7Mm9CxsA&ab_channel=VolkanKaplanProduction   https://open.spotify.com/track/51QMLdDwjw6f37utbrDF9m?si=bVdLG4CyS2WIkMjeZUkpEw  

Genel Bakış

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*